Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/1 "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 42/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 сәуірде № 6267 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 106 және 108-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/1 шешіміне (2019 жылғы 25 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5742 болып тіркелді) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға, оның ішінде 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 254 216 055,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 19 091 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 148 460,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 233 976 014,8 мың теңге;
2) шығындар – 262 911 639,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 593 561,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 26 515 284,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 921 723 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 2 805 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2 805 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 094 146 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 094 146 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 125 031,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 869 721 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 838 835,2 мың теңге.";
8-тармақта;
6) тармақша алып тасталсын;
мына мазмұндағы 36), 37), 38), 39), 40), 41), 42), 43), 44), 45), 46), 47) тармақшалармен толықтырылсын:
"36) төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеу;

О внесении изменений и дополнений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 39/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 20 апреля 2020 года № 42/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 апреля 2020 года № 6267
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьями 106 и 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6, пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 11 декабря 2019 года № 39/1 (опубликовано 25 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5742) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 254 216 055,1 тысячи тенге:
налоговые поступления – 19 091 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 148 460,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 233 976 014,8 тысячи тенге;
2) затраты – 262 911 639,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 593 561,9 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 26 515 284,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 921 723 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 805 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2 805 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 094 146 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 094 146 тысяч тенге:
поступление займов – 36 125 031,8 тысячи тенге;
погашение займов – 7 869 721 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 838 835,2 тысячи тенге.";
в пункте 8;
подпункт 6) исключить;
дополнить подпунктами 36), 37), 38), 39), 40), 41), 42), 43), 44), 45), 46), 47) следующего содержания:
"36) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения;

37) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау;
38) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау;
39) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау;
40) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау;
41) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайту және жергілікті бюджет қаражаты есебінен осы бағыт бойынша төленген шығыстардың сомасын өтеу;
42) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайту және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен осы бағыт бойынша төленген шығыстардың сомасын өтеу;

37) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
38) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
39) субсидирование развития семеноводства;
40) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
41) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
42) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;

43) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыру;
44) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау және кепілдік беру;

43) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
44) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"";

45) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеу;
46) 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету;
47) төтенше жағдай режимінің енгізілуіне байланысты облыстық бюджеттен республикалық бюджетке түсетін трансферттер түсімі.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

45) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
46) обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы;
47) поступления трансфертов из областного бюджета в республиканский бюджет в связи с введением режима чрезвычайного положения.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

483 967
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 284 359,1
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 751 605,1
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 032 754
099
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 500 000
05
Денсаулық сақтау
7 056 173
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 774 082
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 020
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
211 527
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
107 323
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
88 865
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
512
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 756
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
75 750
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
878 974
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
67 466
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 742 552
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
264 725
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
253
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитарлық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
163 359
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 282 091
038
'Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 282 091
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9 772 115,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 995 793,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 109
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
628 003
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
241 199
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 867
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

483 967
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 284 359,1
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 751 605,1
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
1 032 754
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
1 500 000
05
Здравоохранение
7 056 173
253
Управление здравоохранения области
4 774 082
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
127 020
006
Услуги по охране материнства и детства
211 527
007
Пропаганда здорового образа жизни
107 323
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
88 865
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
512
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
75 750
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
878 974
029
Областные базы специального медицинского снабжения
67 466
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 742 552
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
264 725
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
253
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
163 359
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 282 091
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 282 091
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 772 115,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 995 793,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
147 109
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
628 003
003
Социальная поддержка инвалидов
241 199
007
Капитальные расходы государственного органа
5 867
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

74 820
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 903 615
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
72 088
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
301 335
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45 850
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2 282
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
465 288
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызметкөрсету
72 324
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
154 340
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 881 673,8
261
Облыстың білім басқармасы
663 635
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
663 635
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
48 535
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 535
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
64 152
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
62 152
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
29 124 350,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 071 374
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
1 071 374
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
362 154,7
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
362 154,7
261
Облыстың білім басқармасы
511 542,4
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу

74 820
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 903 615
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
72 088
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
301 335
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45 850
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2 282
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
465 288
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
72 324
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
154 340
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 881 673,8
261
Управление образования области
663 635
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
663 635
263
Управление внутренней политики области
48 535
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48 535
298
Управление государственной инспекции труда области
64 152
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
62 152
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
29 124 350,2
253
Управление координации занятости и социальных программ области
1 071 374
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
1 071 374
256
Управление координации занятости и социальных программ области
362 154,7
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
362 154,7
261
Управление образования области
511 542,4
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"

511 542,4
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
375 902,9
016
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
375 902,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
19 977 001,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 906
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 040
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
575 181
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 000 615,1
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
5 259 325,7
045
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
438 401,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 988 837,5
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 628 694,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
369 395,9
010
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
369 395,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 456 978,5
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 259 109
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
3 197 869,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
8 671 569,4
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
676 231
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 291
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
575 940
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
93 450
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 968
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
53 482
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы

511 542,4
273
Управление культуры, архивов и документации области
375 902,9
016
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
375 902,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
19 977 001,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
79 906
005
Капитальные расходы государственного органа
6 040
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
575 181
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 000 615,1
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
5 259 325,7
045
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
438 401,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 988 837,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 628 694,7
285
Управление физической культуры и спорта области
369 395,9
010
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
369 395,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 456 978,5
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 259 109
030
Развитие коммунального хозяйства
3 197 869,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
8 671 569,4
263
Управление внутренней политики области
676 231
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
100 291
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
575 940
264
Управление по развитию языков области
93 450
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков
39 968
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
53 482
273
Управление культуры, архивов и документации области

80 443
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
35 962
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 148 558
006
Жануарлар дүниесін қорғау
34 414
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
1 200
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 926
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
61 200
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
48 858 541
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
224 862,2
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 070 747
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
12 055 546
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
358,8
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
72 899
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
135 963
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
7 231
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 175 074
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 714 881
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
800 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 850 785
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
131 735
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
33 157
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 516 708
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 009 394
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру

80 443
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
35 962
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 148 558
006
Охрана животного мира
34 414
008
Мероприятия по охране окружающей среды
1 200
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 926
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
61 200
255
Управление сельского хозяйства области
48 858 541
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
224 862,2
002
Субсидирование развития семеноводства
2 070 747
003
Капитальные расходы государственного органа
1 200
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
12 055 546
018
Обезвреживание пестицидов
358,8
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
72 899
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
135 963
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 231
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 175 074
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 714 881
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
800 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 850 785
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
131 735
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
33 157
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 516 708
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 009 394
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"

55 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
3 000
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
300 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
300 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 320 111,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 073
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 606,5
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
26 446,7
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
77 581
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
64 223,2
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
639 342,6
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 186
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
40 728
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
200 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
145 924,4
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
58 650
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 784
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 866
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 326 578
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 277 788
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 066
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
119 700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 951 009
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 072 013
129
Түркістан облысы Арыс қаласында төтенше жағдайлардың салдарын жою бойынша ағымдағы
іс-шараларды өткізу

55 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
3 000
289
Управление предпринимательства и туризма области
300 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
300 000
719
Управление ветеринарии области
1 320 111,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
103 073
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 606,5
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
26 446,7
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
77 581
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
64 223,2
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
639 342,6
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 186
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
40 728
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
200 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
145 924,4
729
Управление земельной инспекции области
58 650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
54 784
003
Капитальные расходы государственного органа
3 866
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 326 578
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 277 788
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
84 066
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
119 700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 951 009
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 072 013
129
Проведение текущих мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации в городе Арысь Туркестанской области

513 054
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
86 300
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
86 300
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
3 846 898
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
006
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 393 520
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
6 437
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
373 938
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
36 003
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
727
Облыстың экономика басқармасы
47 198
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
47 198
14
Борышқа қызмет көрсету
25 848
257
Облыстың қаржы басқармасы
25 848
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
23 730
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 118
15
Трансферттер
60 111 482,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
60 111 482,9
007
Субвенциялар
54 129 408
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
428 986,3
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 998 553
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 061 210
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
493 325,6
3) Таза бюджеттік кредиттеу
18 593 561,9
Бюджеттік кредиттер

513 054
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
86 300
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
86 300
289
Управление предпринимательства и туризма области
3 846 898
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
16 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
3 393 520
008
Поддержка предпринимательской деятельности
6 437
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
373 938
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
36 003
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
727
Управление экономики области
47 198
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
47 198
14
Обслуживание долга
25 848
257
Управление финансов области
25 848
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
23 730
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 118
15
Трансферты
60 111 482,9
257
Управление финансов области
60 111 482,9
007
Субвенции
54 129 408
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
428 986,3
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 998 553
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
1 061 210
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
493 325,6
3) Чистое бюджетное кредитование
18 593 561,9
Бюджетные кредиты