"2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2020 жылғы 11 маусымдағы № 2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 маусымда № 6351 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешіміне (2020 жылғы 10 қаңтар Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5778 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 817 493,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 746 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 762 774,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 224 374,3 мың теңге;
2) шығындар – 55 080 023,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 247 024 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 200 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 447 024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 015 505,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 9 015 505,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 625 706,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 881 260 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 271 058,9 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2020 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 304 188,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдағы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Е.Баженов
Петропавл қалалық мәслихат
хатшысы
А.Бердагулов
Қалалық мәслихаттың
2020 жылғы № шешiмiне
қосымша
Қалалық мәслихаттың
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1 шешiмiне 1-қосымша
2020 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 1 "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 11 июня 2020 года № 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 июня 2020 года № 6351
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы" от 23 декабря 2019 года № 1 (опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5778) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 817 493,9 тысячи тенге:
налоговые поступления – 13 746 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 84 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 762 774,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 30 224 374,3 тысяч тенге;
2) затраты – 55 080 023,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 247 024 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 200 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 447 024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 015 505,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 015 505,4 тысяч тенге:
поступление займов – 13 625 706,5 тысяч тенге;
погашение займов – 6 881 260 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 271 058,9 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2020 год в сумме 304 188,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
Е.Баженов
Секретарь Петропавловского
городского маслихата
А.Бердагулов
Приложение к решению
городского маслихата
от 2020 года №
Приложение 1 к решению
городского маслихата
от 23 декабря 2019 года № 1
Бюджет города Петропавловска на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

24 477
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 477
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40 877
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 877
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
126 293
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 293
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 000
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
20 000
02
Қорғаныс
54 667
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 667
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
54 667
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
84 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
84 000
04
Бiлiм беру
15 839 290
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 675 048
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 416
003
Жалпы білім беру
10 758 563,8
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
331 175
006
Балаларға қосымша білім беру
371 601
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 740 965
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
76 524
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 588
023
Әдістемелік жұмыс
53 917
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
86 742
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
189 556,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

24 477
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
24 477
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40 877
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
40 877
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
126 293
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
96 293
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 000
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
20 000
02
Оборона
54 667
122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 667
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
54 667
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
84 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
84 000
04
Образование
15 839 290
464
Отдел образования района (города областного значения)
15 675 048
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
63 416
003
Общеобразовательное обучение
10 758 563,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
331 175
006
Дополнительное образование для детей
371 601
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3 740 965
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
76 524
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 588
023
Методическая работа
53 917
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
86 742
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
189 556,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

164 242
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
164 242
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 062 374,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
45 713
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
40 716
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4 997
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 015 461,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 281
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
852 298,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
540 579
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 579,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
329 926,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 515
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 560
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
79 977
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151 723
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
62 607
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 017,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 654
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
289 614
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 720
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
526 410
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 200
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
1 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
29 402 483,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
18 476 136
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 218 116,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

164 242
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
164 242
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 062 374,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
45 713
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
40 716
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4 997
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 015 461,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 281
002
Программа занятости
852 298,4
005
Государственная адресная социальная помощь
540 579
006
Оказание жилищной помощи
13 579,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
329 926,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 515
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 560
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
79 977
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151 723
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62 607
021
Капитальные расходы государственного органа
4 017,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 654
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
289 614
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 720
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
526 410
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 200
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
1 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
29 402 483,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
18 476 136
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 218 116,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

2 700
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
62 800
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
62 800
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 430
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 530
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
108 529,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 216
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 313,4
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 703
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 703
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48 964,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43 615
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 615
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5 349,4
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 611
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3 340
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
83,4
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
315
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
173 549
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
173 549
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 549
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
98 000
12
Көлiк және коммуникация
3 158 736
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 158 736
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
348 736
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

2 700
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
62 800
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
62 800
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20 430
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19 530
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
108 529,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
86 216
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 313,4
006
Капитальные расходы государственного органа
1 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 703
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
18 703
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48 964,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43 615
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 615
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5 349,4
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 611
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3 340
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
83,4
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
315
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
173 549
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
173 549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
75 549
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
98 000
12
Транспорт и коммуникации
3 158 736
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 158 736
022
Развитие транспортной инфраструктуры
348 736
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог