Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-38-1 "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 6-39-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 ақпанда № 6050 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104-бабы 5-тармағына, 106-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тамақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-38-1 шешіміне (2020 жылғы 7 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5772 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 317 720,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 796 910,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 237,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 501 573,1 мың теңге;
2) шығындар – 9 478 689,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 89 709,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 135 201,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 492,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -250 678,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250 678,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 135 201,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 492,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160 969,7 мың теңге.";
13- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2020 жылға Айыртау аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 19 063,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарына қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылары және тарифтік мөлшерлері көзделсін.";
16- тармақ алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 6-38-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 февраля 2020 года № 6-39-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 февраля 2020 года № 6050
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 6-38-1 (опубликовано 7 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5772) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 317 720,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 796 910,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 237,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 501 573,1 тысяч тенге;
2) затраты – 9 478 689,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 709,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 135 201,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 492,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -250 678,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 250 678,7 тысяч тенге:
поступление займов – 135 201,0 тысяч тенге;
погашение займов – 45 492,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 160 969,7 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2020 год в сумме 19063,0 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";
пункт 16 исключить;

келесі мазмұндағы 13-1- тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 11- қосымшаға сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 8- қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2020 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложения 11.";
приложения 1, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;

38 660,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 218,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 842,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
600,0
02
Қорғаныс
14 827,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 827,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
9 529,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 688,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
610,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 440,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 440,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 440,0
04
Бiлiм беру
5 707 186,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 653 736,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 770,0
003
Жалпы білім беру
4 797 752,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
69 051,0
006
Балаларға қосымша білім беру
52 752,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
233 629,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) жәнеата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауғақамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 463,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
400,0
023
Әдістемелік жұмыс
18 931,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналықпедагогикалық консультациялық көмек көрсету
20 619,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
184 384,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
241 985,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
53 450,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

38 660,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
36 218,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 842,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
600,0
02
Оборона
14 827,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 827,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 529,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 688,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
610,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 440,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 440,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 440,0
04
Образование
5 707 186,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 653 736,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17 770,0
003
Общеобразовательное обучение
4 797 752,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
69 051,0
006
Дополнительное образование для детей
52 752,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
233 629,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей
16 463,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
400,0
023
Методическая работа
18 931,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
20 619,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
184 384,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
241 985,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
53 450,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту