Ақжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 51-1 "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 тамыздағы № 61-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 тамызда № 6486 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 51-1 шешіміне (2019 жылдың 31 желтоқсанында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5756 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 105 358,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 339 882,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 727,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 247,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 729 501,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 459 795,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 280 609,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 313 302,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 693 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -635 046,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 635 046,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 599 600,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 693 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 139,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
Ақжар аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы А.Прокофьев
Ақжар аудандық мәслихат
хатшысы А.Хоршат
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
2020 жылғы 18 тамызы
№ 61-1 шешіміне
1 қосымша
Ақжар аудандық мәслихаттын
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 51-1 шешіміне
1 қосымша
Ақжар ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 51-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18 августа 2020 года № 61-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 августа 2020 года № 6486
В соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 51-1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5756) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 105 358,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 339 882,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 727,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 247,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 729 501,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 459 795,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 280 609,4 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 313 302,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 693 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -635 046,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 635 046,5 тысяч тенге:
поступление займов – 599 600,4 тысяч тенге;
погашение займов – 32 693 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68139,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области А.Прокофьев
Секретарь
Акжарского районного маслихата А.Хоршат
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 18 августа 2020 года № 61-1
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 51-1
Акжарский районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

50493
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7887
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
406
023
Әдістемелік жұмыс
19042
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
18333
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
104177,8
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
3113,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
342204
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91025
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
91025
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10473
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240706
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
136014,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17681,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1448
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
9766
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
6052
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35603
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22387
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1057
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
383,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10314
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1002777,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50490
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу

50493
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7887
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителе
406
023
Методическая работа
19042
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18333
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
104177,8
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
3113,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
342204
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91025
005
Государственная адресная социальная помощь
91025
464
Отдел образования района (города областного значения)
10473
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240706
002
Программа занятости
136014,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17681,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1448
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9766
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6052
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35603
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22387
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1057
021
Капитальные расходы государственного органа
383,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10314
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1002777,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50490
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан

22687,1
121
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
5733,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112220,5
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
63028,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51279,3
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
986,7
009
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
9465
010
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
157,6
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1139,9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11778,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10278,3
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
1500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37413,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37413,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14793,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14793,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11376
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3417,9
12
Көлiк және коммуникация
53489,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53489,5
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
42275,7
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
11013,8
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
200
13
Басқалар
25003,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25003,5
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

22687,1
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
5733,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112220,5
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
63028,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
51279,3
006
Капитальные расходы государственного органа
986,7
009
Проведение противоэпизоотических мероприятий
9465
010
Организация санитарного убоя больных животных
157,6
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1139,9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11778,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10278,3
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37413,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37413,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14793,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14793,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
11376
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3417,9
12
Транспорт и коммуникации
53489,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53489,5
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
42275,7
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
11013,8
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
200
13
Прочие
25003,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25003,5
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)