Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 "2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 59-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 сәуірде № 6197 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5760 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 423 099,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 168 743 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 892,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 185 164,2 мың теңге;
2) шығындар – 13 176 789,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 81 539 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 248 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 709 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 4 513,4 мың теңге:
қаржы активтерін сатыпалу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 4 513,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 830 715,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 830 715,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 731 873,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 709 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 551 мың теңге.";
Келесі мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен ішкі қарыздар қаражатынан нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 25 декабря 2019 года № 55-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2020 года № 59-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 апреля 2020 года № 6197
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 55-1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5760) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2020 год следующих объемах:
1) доходы – 12 423 099,8 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 168 743 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 26 892,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 185 164,2 тысячи тенге;
2) затраты – 13 176 789,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 81 539 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 248 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 709 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 4 513,4 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 4 513,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 830 715,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 830 715,6 тысяч тенге:
поступление займов – 731 873,6 тысяч тенге;
погашение займов – 45 709 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 551 тысяча тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть в бюджете района на 2020 год поступление целевых трансфертов за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов в том числе на:

1) білім беру объектілерін күрделі жөндеу;
2) Привольное ауылындағы скверді абаттандыру;
3) "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген, Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Новоишим мәдениет үйіне ағымдағы жөндеу жұмыстары;
4) "Жастар" стадионының жылы шешінетін бөлмесін ағымдағы жөндеу;
5) Новоишим ауылында Локомотивная көшесі бойында сыртқы инженерлік желімен және аумақты абаттандырумен қоса 50 пәтерлік тұрғын үй салу (электрмен жабдықтау);
6) Новоишим ауылында жабық хоккей кортының құрылысы;
7) Рузаевка ауылындағы ауылішілік жолдарды ағымдағы жөндеу;
8) Нежинка ауылындағы көшелерді орташа жөндеу;
9) Шұқыркөл ауылындағы автокөлік жолдарын ағымдағы жөндеу.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
сессиясының төрағасы
Н.Синдякина
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы
Е.Адильбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихаты
2020 жылғы 14 сәуірі
№ 59-1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 55-1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

1) капитальный ремонт объектов образования;
2) Благоустройство сквера в селе Привольное;
3) текущий ремонт Новоишимского Дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
4) текущий ремонт теплой раздевалки стадиона "Жастар";
5) строительство 50-ти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Локомотивная в селе Новоишимское (электроснабжение);
6) строительство крытого хоккейного корта в селе Новоишимское;
7) текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Рузаевка;
8) средний ремонт улиц в селе Нежинка;
9) текущий ремонт автомобильной дороги в селе Шукырколь.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Н.Синдякина
Секретарь маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е.Адильбеков
Приложение
к решению Маслихат района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 14 апреля 2020 года № 59-1
Приложение 1
к решению маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 55-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2020 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

123 632
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
722 000
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 004
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76 562
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 353
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
392
023
Әдістемелік жұмыс
21 043
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа
27 668
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
559 978
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
597 895,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 474
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26 474
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
22 356
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
18 805
031
Жетім балаларды және ата-аналарыныңқамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 551
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
354 089
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
124 144
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 383
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 088
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну
6 250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 686
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтікбағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

123632
464
Отдел образования района (города областного значения)
722 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 004
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 562
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 353
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка(детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
392
023
Методическая работа
21 043
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 668
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
559 978
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
597 895,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 474
005
Государственная адресная социальная помощь
26 474
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
22 356
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
18 805
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 551
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
354 089
002
Программа занятости
124 144
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 383
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 088
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 686
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

27 174
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
588
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 924
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
148 290,1
088
Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберіндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, қала, ауыл бюджеттеріне несие беру
148 290,1
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 989 321,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
70 761,8
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
70 761,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
256 517
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
256 517
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 638
009
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
44 638
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 026 455,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
472 275,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
137 850
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
42 499
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
373 831
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
588 949
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8 810
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
580 139
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
505 510
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
163 507
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
163 507
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25 326
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

27 174
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
588
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
17 924
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
148 290,1
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
148 290,1
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 989 321,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
70 761,8
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
70 761,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2000
464
Отдел образования района (города областного значения)
256 517
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
256 517
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 638
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
44 638
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 026 455,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
472 275,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
137 850
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
42 499
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
373 831
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
588 949
028
Развитие коммунального хозяйства
8 810
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
580 139
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
505 510
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
163 507
003
Поддержка культурно-досуговой работы
163 507
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25 326
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта