Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 "2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 60-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 мамырда № 6293 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5760 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 510 439,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 168 743 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 892,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 42 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 272 503,5 мың теңге;
2) шығындар – 13 264 129,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 81 539 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 248 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 709 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 4 513,4 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 4 513,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 830 715,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 830 715,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 731 873,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 709 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 551 мың теңге.";
8-тармақ келесі мазмұндағы 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) тармақшаларымен толықтырылсын:
"22) "Ауыл-ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша шараларды жүзеге асыру мақсатында Новоишим ауылындағы кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 25 декабря 2019 года № 55-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 6 мая 2020 года № 60-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 мая 2020 года № 6293
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 55-1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5760) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2020 год следующих объемах:
1) доходы – 12 510 439,1 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 168 743 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 26 892,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 42 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 272 503,5 тысяч тенге;
2) затраты – 13 264 129,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 81 539 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 248 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 709 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 4 513,4 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 4 513,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 830 715,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 830 715,6 тысяч тенге:
поступление займов – 731 873,6 тысяч тенге;
погашение займов – 45 709 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 551 тысяча тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктами 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) следующего содержания:
"22) средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Новоишимское для реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

23) Нежинка ауылындағы орта мектептің күрделі жөндеуге;
24) Бірлік ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
25) Новоишим ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
26) Привольный ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
27) Червонный ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
28) Ковыльное ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
29) Сивковка ауылындағы санация әдісімен су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
30) Ялты ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
31) Шөптікөл ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
32) Чистопол ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
33) Рузаевка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.";

23) капитальный ремонт средней школы в селе Нежинка;
24) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Бирлик;
25) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Новоишимское;
26) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Привольное;
27) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Червонное;
28) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Ковыльное;
29) текущий ремонт разводящих сетей водопровода методом санации в селе Сивковка;
30) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Ялты;
31) текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Шоптыколь;
32) средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Чистополье;
33) средний ремонт внутри поселковых дорог в селе Рузаевка;

34) қоғамдық жұмыстар.";
9-тармақ келесі мазмұндағы 42), 43) тармақшаларымен толықтырылсын:
"42) спорт ұйымдары қызметшілерінің еңбек ақысын арттыруға;
43) "Возвышенка ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автокөлік жолының 0-9 шақырым КТМС-242 орташа жөндеуге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының сессиясының төрағасы Н.Синдякина
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының хатшысы Е.Адильбеков

34) общественные работы.";
пункт 9 дополнить подпунктами 42), 43) следующего содержания:
"42) увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
43) средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТМС-242 "Подъезд к селу Возвышенка" 0-9 километр.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области Н.Синдякина
Секретарь маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области Е.Адильбеков

5 414
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
5 414
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 934 087
003
Жалпы білім беру
4 840 578
006
Балалар үшін қосымша білім беру
93 509
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
129 601
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорттан қосымша білім беру
129 601
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
476 736
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 004
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76 562
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 353
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
392
023
Әдістемелік жұмыс
21 043
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа
27 668
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
314 714
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
727 264,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 012
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64 012
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
22 356
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
18 805
031
Жетім балаларды және ата-аналарыныңқамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 551
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
445 920,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
215 933
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 425,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 088
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну

5 414
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
5 414
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 934 087
003
Общеобразовательное обучение
4 840 578
006
Дополнительное образование для детей
93 509
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
129 601
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
129 601
464
Отдел образования района (города областного значения)
476 736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 004
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 562
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 353
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка(детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
392
023
Методическая работа
21 043
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 668
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
314 714
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
727 264,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 012
005
Государственная адресная социальная помощь
64 012
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
22 356
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
18 805
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 551
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
445 920,3
002
Программа занятости
215 933
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 425,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 088
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

6 250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 686
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтікбағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 174
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
588
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 924
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
148 290,1
088
Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберіндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, қала, ауыл бюджеттеріне несие беру
148 290,1
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 036 856,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
70 761,8
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
70 761,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
404 052
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
404 052
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 638
009
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
44 638
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
926 455,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
363 632,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
146 493
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
42 499
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
373 831
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
588 949
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8 810
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

6 250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 686
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 174
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
588
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
17 924
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
148 290,1
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
148 290,1
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 036 856,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
70 761,8
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
70 761,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2000
464
Отдел образования района (города областного значения)
404 052
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
404 052
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 638
009
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
44 638
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
926 455,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
363 632,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
146 493
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
42 499
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
373 831
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
588 949
028
Развитие коммунального хозяйства
8 810
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах