Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 "2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2020 жылғы 8 маусымдағы № 62-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 маусымда № 6346 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 55-1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5760 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 590 683,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 167 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 037,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 352 748,1 мың теңге;
2) шығындар – 13 354 803,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 81 539 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 248 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 709 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 4 513,4 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 4 513,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 841 145,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 841 145,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 742 303,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 709 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 551 мың теңге.";
8-тармақ келесі мазмұндағы 35) тармақшамен толықтырылсын:
"35) Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтердің төлемі бойынша халықтың төлемақысын өтеу.";
9-тармақ келесі мазмұндағы 44), 45), 46), 47) тармақшаларымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 25 декабря 2019 года № 55-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 8 июня 2020 года № 62-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 июня 2020 года № 6346
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 55-1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5760) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2020 год следующих объемах:
1) доходы – 12 590 683,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 167 698 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 037,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 352 748,1 тысяча тенге;
2) затраты – 13 354 803,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 81 539 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 248 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 709 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 4 513,4 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 4 513,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 841 145,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 841 145,6 тысяч тенге:
поступление займов – 742 303,6 тысяч тенге;
погашение займов – 45 709 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 551 тысяча тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктом 35) следующего содержания:
"35) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.";
пункт 9 дополнить подпунктами 44), 45), 46), 47 следующего содержания:

293 617
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 929
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
6 929
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 937 516,9
003
Жалпы білім беру
4 842 318
006
Балалар үшін қосымша білім беру
95 198,9
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
135 216,9
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорттан қосымша білім беру
135 216,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
480 861
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 904
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76 562
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 353
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
392
023
Әдістемелік жұмыс
21 043
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа
27 918
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
317 689
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
728 604,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 012
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64 012
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
22 356
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
18 805
031
Жетім балаларды және ата-аналарыныңқамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 551
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
447 260,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
215 933
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 425,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 118
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметін ұсыну

293 617
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 929
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
6 929
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 937 516,9
003
Общеобразовательное обучение
4 842 318
006
Дополнительное образование для детей
95 198,9
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
135 216,9
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
135 216,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
480 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 904
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 562
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 353
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка(детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
392
023
Методическая работа
21 043
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 918
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
317 689
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
728 604,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 012
005
Государственная адресная социальная помощь
64 012
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
22 356
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
18 805
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 551
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
447 260,8
002
Программа занятости
215 933
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 425,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 118
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

6 250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 550,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 686
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтікбағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 174
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
588
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 924
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
148 290,1
088
Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберіндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, қала, ауыл бюджеттеріне несие беру
148 290,1
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 914 220,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21 450
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
21 450
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
66 508,8
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
66 508,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
271 200
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
271 200
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 638
009
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
44 638
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
888 975,5
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
364 651,5
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
146 493
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
373 831
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

6 250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 550,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 686
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 174
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
588
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
17 924
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
148 290,1
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
148 290,1
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 914 220,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21 450
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
21 450
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
66 508,8
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
66 508,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
271 200
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
271 200
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 638
009
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
44 638
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
888 975,5
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
364 651,5
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
146 493
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
373 831
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)