2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 57/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6878 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 713 439,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 531 968,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 926 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 159 944,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 821 770,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 910,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 66 954,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 044 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 156 242,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 156 242,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 66 954,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 044 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108 331,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.09.2021 № 7/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салыққа;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;
бірыңғай жер салығына;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.

Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 57/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 декабря 2020 года № 6878
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 713 439,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 531 968,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 926 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 159 944,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 821 770,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 910,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 66 954,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 044 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 156 242,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 156 242,2 тысяч тенге:
поступление займов – 66 954,7 тысяч тенге;
погашение займов – 19 044 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108 331,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.09.2021 № 7/2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
единого земельного налога;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақылар.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері:
аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 244 145 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 23 207 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 17 954 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 17 337 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 28 936 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 17 939 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 22 671 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 33 474 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 12 168 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 12 374 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 14 520 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 18 160 мың теңге;
Пресноредут ауылдық округіне – 14 306 мың теңге;
Троицкий ауылдық округіне – 11 099 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.09.2021 № 7/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения выданных кредитов из районного бюджета, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2021 год в сумме 244 145 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 23 207 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 17 954 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 17 337 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 28 936 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 17 939 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 22 671 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 33 474 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 12 168 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 12 374 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 14 520 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 18 160 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 14 306 тысяч тенге;
Троицкому сельскому округу – 11 099 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.09.2021 № 7/2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).

7. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.09.2021 № 7/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді сатып алуға;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
3) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға;
6) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы даму трансферттерінің түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
3) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 22.04.2021 № 4/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
4) Жаңажол ауылының сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.09.2021 № 7/2 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета:
1) на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на гарантированный социальный пакет;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
5) на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
6) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
7) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие, в том числе на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2) развитие социальной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 22.04.2021 № 4/1 (вводится в действие с 01.01.2021);
4) разработка проектно-сметной документации на строительство системы водоснабжения села Жанажол.

Көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 22.04.2021 № 4/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 66 954,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) мәдени-сауықтыру орталықтарын жарақтандыруға;
2) ауылдық округтерде автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне;
4) Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.;
5) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
6) Пресновка ауылының орталықтандырылған кітапхана жүйесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
7) ауылдық кітапханаларды интернет желісіне қосуға, телефондандыруға, интернет үшін компьютерлер сатып алуға;
8) контейнерлер сатып алуға;
9) "9 мамыр – Жеңіс күні" мерекелік күніне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақыларын ұлғайтуға.
11) "Петровка-Жаңажол-Бауман станциясы" КТ-18 автожолының учаскесін орташа жөндеуге (0-ден 11километрге дейін);
12) "Буденное ауылына кіреберіс" КТGA-113 аудандық маңызы бар автожолын орташа жөндеуге (0-ден 8 километрге дейін);
13) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
14) мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Распределение указанных целевых трансфертов на развитие определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22.04.2021 № 4/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 66 954,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
10-1. Исключено решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета:
1) на оснащение культурно-оздоровительных центров;
2) на средний ремонт автомобильных дорог в сельских округах;
3) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
4) Исключено решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
5) на освещение улиц в населенных пунктах;
6) на капитальный ремонт здания Централизованной библиотечной системы села Пресновка;
7) на подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию, на приобретение компьютеров для интернета;
8) на приобретение контейнеров;
9) на выплату единовременной социальной помощи к праздничному дню "День Победы –9 мая";
10) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
11) на средний ремонт участка автодороги КТ-18 "Петровка-Жанажол-станция Баумана" (с 0 по 11 километр);
12) на средний ремонт автодороги районного значения KTGA-113 "Подъезд к селу Буденное" (с 0 по 8 километр);
13) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
14) на организацию сохранения государственного жилищного фонда.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.09.2021 № 7/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер еңгізілді - 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
13. Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау қарастырылсын.
13-1. Аудандық бюджеттің шығыстары 2021 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 22.04.2021 № 4/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. Аудандық бюджет шығыстарында 2020 жылы облыстық бюджеттен дамуға бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомаларын олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2021 жылы пайдалану (толық пайдалану) осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 22.04.2021 № 4/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-3. Аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
3) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының "Майбалық ауылына кіреберіс" KTGA-104 аудандық маңызы бар автожолын орташа жөндеуге;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының "Петровка-Жаңажол-Бауман станциясы" КТ-18 автожолының учаскесін орташа жөндеуге;

Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.09.2021 № 7/2 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.
13. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2021 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22.04.2021 № 4/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
13-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета использование (доиспользование) в 2021 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2020 году с соблюдением их целевого назначения, согласно приложению 5 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22.04.2021 № 4/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
13-3. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
2) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
3) на средний ремонт автодороги районного значения KTGA-104 "Подъезд к селу Майбалык" Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
4) на средний ремонт участка автодороги КТ-18 "Петровка-Жанажол-станция Баумана" Жамбылского района Северо-Казахстанской области;

5) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Пресновка ауылында орталықтандырылған кітапхана жүйесінің ғимаратын күрделі жөндеуге.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 13-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 09.07.2021 № 6-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.09.2021 № 7/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - 24.11.2021 № 9/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
В. Волков
Жамбыл ауданы мәслихатының
хатшысы
Б. Мусабаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

5) на капитальный ремонт здания Централизованной библиотечной системы в селе Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2021-2023 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-3 в соответствии с решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 09.07.2021 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.09.2021 № 7/2 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения от 24.11.2021 № 9/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Жамбылского района
В. Волков
Секретарь маслихата
Жамбылского района
Б. Мусабаев
Приложение 1 к решению
маслихата Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

21 573,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
854
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 742
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді
протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33 382
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62 921
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 543
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
606
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
345
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
494 552,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
494 552,1
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
47 789
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
157 000
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
5 780
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
36 928,1
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
18 705
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
228 350
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
251 670,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 044,9
036
Мәдениет объектілерін дамыту
3 044,9
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
100 866
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
100 866
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
021
Cпорт объектілерін дамыту
3 000
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
144 760
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 616
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 992
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

21 573,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
854
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 742
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 382
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62 921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 543
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
606
021
Капитальные расходы государственного органа
345
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
494 552,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
494 552,1
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
47 789
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
157 000
013
Развитие коммунального хозяйства
5 780
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
36 928,1
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
18 705
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
228 350
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
251 670,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 044,9
036
Развитие объектов культуры
3 044,9
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
100 866
009
Поддержка культурно-досуговой работы
100 866
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
021
Развитие объектов спорта
3 000
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
144 760
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 616
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 992
005
Услуги по проведению государственной информационной политики

12 450
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
53 481
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
628
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 359
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
337
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 539
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 921
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 437
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 163,8
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
37 593
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 593
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
20 051
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 435
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
616
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 519,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
22 519,8
12
Көлiк және коммуникация
801 131
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
801 131
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
47 101
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
744 845
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
5 000
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 185
13
Басқалар
181 920,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129 288,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
129 288,7
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
52 632
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
52 632
14
Борышқа қызмет көрсету
642,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

12 450
007
Функционирование районных (городских) библиотек
53 481
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
44 359
003
Капитальные расходы государственного органа
337
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 539
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 921
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 437
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 163,8
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
37 593
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
37 593
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20 051
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 435
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
616
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 519,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 519,8
12
Транспорт и коммуникации
801 131
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
801 131
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
47 101
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
744 845
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
5 000
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 185
13
Прочие
181 920,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129 288,7
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
129 288,7
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
52 632
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
52 632
14
Обслуживание долга
642,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

1 000
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 230
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 762
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 449
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 313
02
Қорғаныс
34 849
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 849
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 029
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13 910
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
13 910
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
327 892
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
322 892
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 110
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
69 710
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 121
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 393
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
975
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85 163
023
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 026
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 006
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 650
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 738
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

1 000
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 230
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 762
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
61 449
003
Капитальные расходы государственного органа
12 313
02
Оборона
34 849
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 849
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 029
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 910
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
13 910
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
327 892
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
322 892
005
Государственная адресная социальная помощь
11 110
002
Программа занятости
69 710
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 121
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 393
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
975
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 163
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 006
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 650
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9 738
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
45 900
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45 900
029
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
25 900
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
20 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
204 414
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
75 897
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
68 777
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 500
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 620
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14 534
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 534
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 051
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
46 422
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
629
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
34 044
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 746
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15 748
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
550
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 888
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 688
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
70 759
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
32 811
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 811
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 366
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 711
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру

5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
45 900
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45 900
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
25 900
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
20 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
204 414
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
75 897
003
Поддержка культурно-досуговой работы
68 777
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 500
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 620
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14 534
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
14 534
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 051
006
Функционирование районных (городских) библиотек
46 422
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
629
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
34 044
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17 746
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15 748
006
Капитальные расходы государственного органа
550
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 888
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 688
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 200
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70 759
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
32 811
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
32 811
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 366
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 711
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов