Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 38-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 мамырда № 6295 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне (2020 жылғы 7 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5773 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 248 841,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 851 141,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– 5 650,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 386 850,3 мың теңге;
2) шығындар – 9 348 777,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 683 927,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 692 469,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 542,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 783 863,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 783 863,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 692 469,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 542,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 99 936,1 мың теңге.";
9-тармақ келесі мазмұндағы 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) "Совет-Ұзынкөл-Возвышен-Қарағанды-Надежка" КТ-14 аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 34-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2020 года № 38-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 мая 2020 года № 6295
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 34-1 (опубликовано 7 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5773) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 248 841,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 851 141,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 200,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 650,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 386 850,3 тысяч тенге;
2) затраты – 9 348 777,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 683 927,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 692 469,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 542,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 783 863,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 783 863,5 тысяч тенге;
поступление займов – 692 469,4 тысяч тенге;
погашение займов – 8 542,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 99 936,1 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктами 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19) следующего содержания:
"11) на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения КТ-14 "Советское-Узынколь-Возвышенка-Карагандинское-Надежка";

12) "Булаев-Октябрь-Конюхов-Куломзин" КТ-11 аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге;
13) Совет ауылындағы кентішілік ажыратқыш жүйелерді реконструкциялауға;
14) "Александровка орталау мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
15) "Чистое ауылына кіреберіс" жолды ағымдағы жөндеуге;
16) Возвышенка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
17) Булаев қаласы көшелерінің жолдарын орташа жөндеуге;
18) Медвежка ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеуге;
19) Надежка ауылының кентішілік жолдарын ағымдағы жөндеуге.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 40), 41), 42), 43) тармақшалармен толықтырылсын:
"40) білім беру ұйымдарына жалақы төлеу қорына;
41) спорт ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
42) Возвышенка ауылындағы ажыратқыш жүйелер мен су жүргізу имараттары алаңын реконструкциялауға;
43) "Таман-Пулеметовка" аудандық маңыздағы жолдарды ағымдағы жөндеуге.";
келесі мазмұндағы 16-2-тармақпен толықтырылсын:
"16-2. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту жол картасы бағдарламасы шеңберінде ішкі қарыздар есебінен шығыстар 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.

12) на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения КТ-11 "Булаево-Октябрьское-Конюхово-Куломзино";
13) на реконструкцию внутрипоселковой разводящей сети в селе Советское;
14) на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Александровская неполная средняя школа";
15) на текущий ремонт дороги "Подъезд к селу Чистое";
16) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Возвышенка;
17) на средний ремонт дорог улиц города Булаево;
18) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Медвежка;
19) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Надежка.";
пункт 10 дополнить подпунктами 40), 41), 42), 43) следующего содержания:
"40) на фонд оплаты труда организациям образования;
41) на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
42) на реконструкцию разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Возвышенка;
43) на текущий ремонт дороги районного значения "Таманское-Пулеметовка.";
дополнить пунктом 16-2 следующего содержания:
"16-2. Учесть в бюджете района на 2020 год расходы за счет внутренних займов в рамках программы Дорожной карты занятости согласно приложению 6.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 согласно приложению 2 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
В. Кондратов
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты 2020 жылғы 30 сәуірі № 38-1 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
Кірістер

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
В. Кондратов
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1 к решению маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2020 года № 38-1
Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 34-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2020 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
Доходы

14 711,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
421,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
829 127,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 547,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 276,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 550,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
238,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
483,4
02
Қорғаныс
29 308,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 308,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 256,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17 052,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 300,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 300,0
04
Бiлiм беру
4 481 773,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 448 561,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 313,0
003
Жалпы білім беру
3 870 399,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 562,0
006
Балаларға қосымша білім беру
62 802,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
38 721,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 514,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
350,0
023
Әдістемелік жұмыс
12 389,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
18 586,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

14 711,7
013
Капитальные расходы государственного органа
421,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
829 127,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 547,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
36 276,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 550,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
238,0
015
Капитальные расходы государственного органа
483,4
02
Оборона
29 308,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29 308,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 256,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17 052,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 300,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 300,0
04
Образование
4 481 773,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 448 561,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 313,0
003
Общеобразовательное обучение
3 870 399,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 562,0
006
Дополнительное образование для детей
62 802,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
38 721,0
015
Ежемесячные выплаты денежных стредств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 514,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
350,0
023
Методическая работа
12 389,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18 586,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

75 197,6
064
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
610 672,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
21 728,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
21 728,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
501 019,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
401 019,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
284 606,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
221 266,1
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 206,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
45 652,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
122 547,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 264,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
33 597,1
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35 945,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 504,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13 974,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 467,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 195,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 347,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 741,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 107,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 200,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
3 200,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
114 764,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 800,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

75 197,6
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
610 672,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
21 728,0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
21 728,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
501 019,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
401 019,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
284 606,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
221 266,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12 206,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
45 652,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
122 547,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 264,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
33 597,1
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35 945,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 504,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13 974,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 467,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 195,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 347,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 741,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 107,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 200,0
008
Развитие объектов спорта
3 200,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
114 764,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 800,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов