Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 42-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 қазанда № 6591 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне (2020 жылғы 7 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5773 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 295 502,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 851 141,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– 5 650,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 433 511,0 мың теңге;
2) шығындар – 9 395 438,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 639 184,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 647 726,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 542,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 739 120,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 739 120,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 647 726,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 542,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 99 936,1 мың теңге.";
9-тармақ келесі мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
"21) педагогикалық шеберліктің біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 34-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 9 октября 2020 года № 42-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 октября 2020 года № 6591
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 34-1 (опубликовано 7 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5773) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 295 502,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 851 141,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 200,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 650,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 433 511,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9 395 438,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 639 184,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 647 726,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 542,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 739 120,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 739 120,5 тысяч тенге;
поступление займов – 647 726,4 тысяч тенге;
погашение займов – 8 542,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 99 936,1 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) на доплату за квалификационную категорию педагогического мастерства.";

10-тармақ келесі мазмұндағы 55), 56) тармақшалармен толықтырылсын:
"55) Советское ауылының егжей-тегжейлі жоспарының жобасымен үйлестірілген бас жоспардың жеңілдетілген нұсқасын әзірлеуге;
56) Лебяжье ауылындағы демалыс орталығының ғимаратын ағымдағы жөндеуге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2020 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 63 200 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы Г.Сагандыкова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы Т.Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданының мәслихаты
2020 жылғы 9 қазаны
№ 42-1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев
ауданы мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 34-1 шешіміне
1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
Кірістер

пункт 10 дополнить подпунктами 55), 56) следующего содержания:
"55) на разработку упрощенного варианта генерального плана совмещенного с проектом детальной планировки села Советское;
56) на текущий ремонт здания центра досуга в селе Лебяжье.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 63 200 тысяч тенге.";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Магжана Жумабаева Г.Сагандыкова
Секретарь
маслихата района Магжана Жумабаева Т.Абильмажинов
Приложение
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 9 октября 2020 года № 42-1
Приложение 1
к решению маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2019 года № 34-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2020 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
Доходы

12 711,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
421,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
631 898,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39 901,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 071,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 346,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
116,6
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
366,5
02
Қорғаныс
16 145,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 145,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 307,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 838,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 809,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 809,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 809,2
04
Бiлiм беру
4 546 254,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 512 321,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 412,0
003
Жалпы білім беру
3 947 478,1
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 562
006
Балаларға қосымша білім беру
63 302,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
38 721,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 514,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0,0
023
Әдістемелік жұмыс
12 389,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 651,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

12 711,7
013
Капитальные расходы государственного органа
421,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
631 898,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39 901,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38 071,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 346,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
116,6
015
Капитальные расходы государственного органа
366,5
02
Оборона
16 145,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 145,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 307,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 838,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 809,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 809,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 809,2
04
Образование
4 546 254,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 512 321,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 412,0
003
Общеобразовательное обучение
3 947 478,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 562
006
Дополнительное образование для детей
63 302,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
38 721,0
015
Ежемесячные выплаты денежных стредств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 514,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0,0
023
Методическая работа
12 389,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 651,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

48 747,8
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
198,5
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
8 082,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
17 385,7
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 550,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 333,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 217,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 285,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 285,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 973,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4 312,2
12
Көлiк және коммуникация
1 008 857,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 008 857,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 500,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
355 743,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
9 956,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
637 658,0
13
Басқалар
110 120,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
46 920,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 620,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63 200,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
63 200,0
14
Борышқа қызмет көрсету
33,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33,7
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
33,7
15
Трансферттер
340 763,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
340 763,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
45,4
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

48 747,8
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
198,5
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
8 082,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
17 385,7
463
Отдел земельных отношений района ( города областного значения)
19 550,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18 333,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 217,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 285,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 285,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
31 973,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 312,2
12
Транспорт и коммуникации
1 008 857,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 008 857,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5 500,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
355 743,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
9 956,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
637 658,0
13
Прочие
110 120,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
46 920,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
46 620,0
004
Капитальные расходы государственного органа
300,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63 200,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
63 200,0
14
Обслуживание долга
33,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33,7
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
33,7
15
Трансферты
340 763,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
340 763,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
45,4
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан