Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 348 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 6145 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 104, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 шешіміне (2020 жылғы 06 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5768 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8942742,8 мың теңге:
салықтық түсімдер - 996542,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11828 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 37435 мың теңге;
трансферттер түсімі - 7896937,6 мың теңге;
2) шығындар - 10274150,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 49398 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 55671 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 6273 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1380806 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1380806 мың теңге:
қарыздар түсімі - 1230992,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 6273 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 156086,9 теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі көзделсін, оның ішінде:
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік қырық екі күн болатын жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын күнтізбелік елу алты күнге дейін ұлғайтуға;
жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
жаратылыстанушылық-математикалық бағытының пәндерін ағылшын тілінде оқыту үшін қосымша ақы төлеуге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік қырық екі күн болатын жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын күнтізбелік елу алты күнге дейін ұлғайтуға;
терроризмге қарсы қауіпсіздікке - білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
аудан мектептері үшін автокөлік сатып алуға;
аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға (жиһаз, спорттық мүкәммал);
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Вишневка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Вишневка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің суағар және су тарту құрылғыларының құрылысына (алаңнан тыс электрмен жабдықтау желілерінсіз);
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Тайынша қаласында шағын футбол алаңдарын жайластыруға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектілеріне электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданындағы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге;
Тайынша қаласында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Чкалово ауылында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Келлеровка ауылында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 306 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2020 года № 348. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2020 года № 6145
В соответствии со статьями 44, 104, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 306 (опубликовано 06 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5768) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 8942742,8 тысяч тенге:
налоговые поступления - 996542,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11828 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 37435 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7896937,6 тысяч тенге;
2) затраты - 10274150,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 49398 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 55671 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6273 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1380806 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1380806 тысяч тенге:
поступление займов - 1230992,1 тысяч тенге;
погашение займов - 6273 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 156086,9 тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2020 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района, в том числе на:
приобретение и доставку учебников;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью сорок два календарных дня до пятидесяти шести календарных дней педагогических работников организаций дошкольного образования;
доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
доплату за преподавание на английском языке предметов естественно математического направления;
выплату доплаты учителям со степенью магистра;
выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью сорок два календарных дня до пятидесяти шести календарных дней педагогических работников организаций среднего образования;
антитеррористическую безопасность - обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
приобретение автотранспорта для школ района;
укрепление материально-технической базы школ района (мебель, спортивный инвентарь);
проведение противоэпизоотических мероприятий;
проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Вишневка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Вишневка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на развитие системы водоснабжения в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на развитие системы водоснабжения в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительство водовода и водозаборных сооружений товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (без внеплощадочных сетей электроснабжения);
обустройство мини футбольных полей в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительство внешних сетей электроснабжения к объектам товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в городе Тайынша;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чкалово;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Келлеровка.";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2019 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен Летовочный ауылдық округінің бюджетіне 2065 мың теңге сомасында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім 5-қосымшамен осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Д.Трофимов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
К.Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 2 сәуірі № 348 шешіміне 1-қосымша

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета на 2020 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 5 к настоящему решению.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2020 год целевые текущие трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджет Летовочного сельского округа в сумме 2065 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Д.Трофимов
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К.Шарипов
Приложение к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 апреля 2020 года № 348

20829
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
109565
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47692
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40768
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1785
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4639
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
02
Қорғаныс
17521
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17521
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10367
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6219
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
935
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4548
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4548
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4548
04
Білім беру
5641183
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5593435
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26669
003
Жалпы білім беру
5041411
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50213
006
Балаларға қосымша білім беру
55537
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
213
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
109318
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20483
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
796
023
Әдістемелік жұмыс
19081
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11737
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

20829
013
Капитальные расходы государственного органа
9600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
109565
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47692
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40768
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1785
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4639
015
Капитальные расходы государственного органа
500
02
Оборона
17521
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17521
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10367
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6219
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
935
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4548
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4548
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4548
04
Образование
5641183
464
Отдел образования района (города областного значения)
5593435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26669
003
Общеобразовательное обучение
5041411
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
50213
006
Дополнительное образование для детей
55537
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
213
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
109318
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20483
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
796
023
Методическая работа
19081
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11737
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования