Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 393 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қарашада № 6697 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 104, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 – 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 шешіміне (2020 жылғы 06 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5768 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9154939,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1111031,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71356 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7955377,5 мың теңге;
2) шығындар – 9990426,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 438968 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 445241,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6273,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1274455 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1274455 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1109391,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6273,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171337,1 теңге.";
11-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 96431,4 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне 828 мың теңге сомасында;
Алабота ауылдық округіне 3867 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 306 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2020 года № 393. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 ноября 2020 года № 6697
В соответствии со статьями 44, 104, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 306 (опубликовано 06 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5768) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 9154939,3 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1111031,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 17174 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 71356 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7955377,5 тысяч тенге;
2) затраты - 9990426,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 438968 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 445241,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6273,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1274455 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1274455 тысяч тенге:
поступление займов – 1109391,3 тысяч тенге;
погашение займов – 6273,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171337,1 тенге.";
пункт 11-1 изложить в новой редакции:
"11-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2020 год целевые текущие трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 96431,4 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу в сумме 828 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу в сумме 3867 тысяч тенге;

Амандық ауылдық округіне 4960,5 мың теңге сомасында;
Большеизюм ауылдық округіне 4209 мың теңге сомасында;
Донецк ауылдық округіне 4518 мың теңге сомасында;
Драгомиров ауылдық округіне 3568,6 мың теңге сомасында;
Зеленогай ауылдық округіне 1384 мың теңге сомасында;
Келлер ауылдық округіне 12758,5 мың теңге сомасында;
Киров ауылдық округіне 1348,8 мың теңге сомасында;
Краснополян ауылдық округіне 5124 мың теңге сомасында,
Летовочный ауылдық округіне 5217 мың теңге сомасында;
Мироновка ауылдық округіне 2199 мың теңге сомасында;
Рощинск ауылдық округіне 4437,3 мың теңге сомасында;
Теңдік ауылдық округіне 748 мың теңге сомасында;
Тихоокеан ауылдық округіне 1297 мың теңге сомасында;
Чермошнян ауылдық округіне 3327 мың теңге сомасында;
Чкалов ауылдық округіне 7352 мың теңге сомасында;
Яснополян ауылдық округіне 8646,7 мың теңге сомасында;
Тайынша қаласына 20641 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы
А.Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
К.Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2020 жылғы 23 қарашасы
№ 393 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 306 шешіміне
қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

Амандыкскому сельскому округу в сумме 4960,5 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу в сумме 4209 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу в сумме 4518 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу в сумме 3568,6 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу в сумме 1384 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу в сумме 12758,5 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу в сумме 1348,8 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу в сумме 5124 тысяч тенге,
Летовочному сельскому округу в сумме 5217 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу в сумме 2199 тысяч тенге;
Рощинскому сельскому округу в сумме 4437,3 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу в сумме 748 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу в сумме 1297 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу в сумме 3327 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу в сумме 7352 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу в сумме 8646,7 тысяч тенге;
городу Тайынша в сумме 20641 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А.Кершис
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К.Шарипов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 306
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 306
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

10672
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
119571,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51555
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47271
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1785
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1249
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300
02
Қорғаныс
20796,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20796,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11554
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8074
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1168,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4673
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4673
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4673
04
Білім беру
5789504,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5728494,2
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28643
003
Жалпы білім беру
5052420
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50213
006
Балаларға қосымша білім беру
55324
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
213
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
109318
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17702
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
417
023
Әдістемелік жұмыс
19081
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

10672
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
119571,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51555
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47271
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1785
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1249
015
Капитальные расходы государственного органа
950
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300
02
Оборона
20796,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20796,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11554
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8074
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1168,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4673
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4673
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4673
04
Образование
5789504,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
5728494,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
28643
003
Общеобразовательное обучение
5052420
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
50213
006
Дополнительное образование для детей
55324
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
213
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
109318
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17702
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
417
023
Методическая работа
19081
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

18729,5
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18376
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
353,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23426,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23426,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20536,7
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2890
12
Көлік және коммуникация
244948,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
244948,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20318,1
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3165
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
221465,8
13
Басқалар
598240,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
551720,2
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
551720,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32424
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
32424
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
14096
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14096
15
Трансферттер
521823,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
521823,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
755,3
038
Субвенциялар
483446
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
37622
3) Таза бюджеттік кредиттеу
438968
Бюджеттік кредиттер
445241,4
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
389570,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24803,3
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент бюджеттеріне кредит беру
24803,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18729,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18376
007
Капитальные расходы государственного органа
353,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23426,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23426,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20536,7
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2890
12
Транспорт и коммуникации
244948,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
244948,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20318,1
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3165
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
221465,8
13
Прочие
598240,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
551720,2
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
551720,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32424
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
32424
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
14096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
14096
15
Трансферты
521823,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
521823,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
755,3
038
Субвенции
483446
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
37622
3) Чистое бюджетное кредитование
438968
Бюджетные кредиты
445241,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
389570,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24803,3
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
24803,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)