Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-48 с "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 2-51 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 наурызда № 6095 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-48 с шешіміне (2020 жылғы 06 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5771 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 351 894,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 369 930 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 476 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 970 488,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 376 926,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 422 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 55 671 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 249 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 57 454,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57 454,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 55 671 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 249 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 032,2 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2020 жылға резерві 11 825 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 17-1 тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 2-48 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13 марта 2020 года № 2-51 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области от 17 марта 2020 года № 6095
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 2-48 с (опубликовано 06 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5771) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы — 5 351 894,4 тысяч тенге:
налоговые поступления — 369 930 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 8 476тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 3 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 4 970 488,4 тысяч тенге;
2) затраты — 5 376 926,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 32 422 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 55 671 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 249 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -57 454,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57 454,2 тысяч тенге:
поступление займов – 55 671 тысяч тенге;
погашение займов – 23 249 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 032,2 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 11 825 тысяч тенге";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:

"17-1. 8-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 25 032,2 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 5-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
М. Балтабаев
Уәлиханов аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Кәдіров

"17-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 25 032,2 тысяч тенге, согласно приложению 8.";
приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению;
дополнить приложением 8 к указанному решению согласно приложению 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Уалихановского района
М. Балтабаев
Секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б. Кадиров

503
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49254
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30087
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19167
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
126388
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20388
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
106000
02
Қорғаныс
13259
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7081
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7081
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6178
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2069
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4109
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1509
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1509
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1509
04
Бiлiм беру
3673129
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
438244
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
197124
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
241120
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2762699
003
Жалпы білім беру
2731385
006
Балаларға қосымша білім беру
31314
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
79886
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
79886
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
392300
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21060
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
37890
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

503
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49254
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30087
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19167
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
126388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20388
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
106000
02
Оборона
13259
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7081
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7081
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6178
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2069
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4109
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1509
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1509
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1509
04
Образование
3673129
464
Отдел образования района (города областного значения)
438244
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
197124
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
241120
464
Отдел образования района (города областного значения)
2762699
003
Общеобразовательное обучение
2731385
006
Дополнительное образование для детей
31314
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
79886
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
79886
464
Отдел образования района (города областного значения)
392300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21060
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
37890
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей