Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-48 с "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қарашадағы № 2-63 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 қарашада № 6696 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-48 с шешіміне (2020 жылғы 06 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5771 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 813 370 мың теңге:
салықтық түсімдер – 340 001,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 710,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 451 858,1 мың теңге;
2) шығындар – 6 016 610,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 138 078,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 161 327,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 249 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 341 318,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 341 318,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 339 535,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 249 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 032,2 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға резерві 15 825 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"16. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 2-48с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18 ноября 2020 года № 2-63 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 ноября 2020 года № 6696
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 2-48 с (опубликовано 06 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5771) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы — 5 813 370 тысяч тенге:
налоговые поступления — 340 001,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 14 710,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 6 800 тысяч тенге; поступления трансфертов —5 451 858,1 тысяч тенге;
2) затраты — 6 016 610,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 138 078,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 161 327,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 249 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -341 318,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 341 318,5 тысяч тенге:
поступление займов – 339 535,3 тысяч тенге;
погашение займов – 23 249 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 032,2 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 15 825 тысяч тенге";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік 42 күн жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
2) білім берудің жаңартылған мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақыға;
3) мектеп педагог-психологтерінің айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
4) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерін ағылшын тілінде оқыту үшін қосымша ақы төлеуге;
5) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін ұйымдардың қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін қызметкерлерге дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
9) орта білім беретін ұйымдардың педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
10) білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
11) оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
12) спорттық ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын ұлғайтуға;
13) аудан мектептеріне автокөлік сатып алуға;
14) аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға (жиһаз, спорт жабдықтары);
15) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
16) алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге;
17) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
18) Кішкенекөл ауылындағы "Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аудандық мәдениет Үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратының төбесін ағымдағы жөңдеуге;
19) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "Чернигов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін күрделі жөңдеуге;
20) аудан ауылдарының тұрғын үйлеріне су өткізу үшін су айдауыш мұнара құрылысына жобалау сметалық құжаттама әзірлеуге;
21) жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарына жол белгілерін сатып алуға және орнатуға;
22) контейнерлер сатып алуға;
23) білім беру порталының қызметтеріне ақы төлеу үшін;
24) мал шаруашылығы базасына су және электр жүйелерімен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілерін салуға;

1) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций дошкольного образования;
2) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
3) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) на доплату за преподавание на английском языке предметов естественных математических направлений;
5) на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
6) на выплату доплаты учителям за наставничество молодым учителям;
7) на увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
8) на увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
9) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций;
10) на обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
11) на приобретение и доставку учебников;
12) на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
13) на приобретение автотранспорта для школ района;
14) на укрепление материально-технической базы школ района (мебель, спортинвентарь);
15) на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
16) на возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья;
17) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
18) на текущий ремонт кровли в здании коммунального государственного казенного предприятия "Районный Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области" в селе Кишкенеколь;
19) на капитальный ремонт коммунального государственного учреждения "Черниговская средняя школа" акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан;
20) на разработку проектно-сметной документации на строительство водонапорных башен для подвода воды в жилые дома в селах района;
21) на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
22) на приобретение контейнеров;
23) на оплату услуг образовательного портала;
24) строительство наружных инженерных сетей водоснабжения и электроснабжения к животноводческой базе;

25) Кішкенекөл ауылы, Абай көшесі №65а мекенжайдағы жатақхана ғимаратын барлық инженерлік- коммуникациялық инфроқұрылымы енгізілен тұрғын үй етіп қайта құрылымдауға;
26) аудан елді мекендеріндегі көше жарықтандырылуын ағымдағы жөндеуге.
Аталған сомаларды бөлу Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы
Б.Топанбаева
Уәлиханов аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Кадиров
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2020 жылғы 18 қарашасы
№ 2-63 c шешіміне
1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№2-48с шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мыңтеңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

25) на реконструкцию спального корпуса под жилой дом с инженерно-коммуникационной инфраструктурой по улице Абая 65а в селе Кишкенеколь.
26) на текущий ремонт уличного освещения в населенных пунктах района.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы.";
приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата Уалихановского района
Б.Топанбаева
Секретарь Уалихановского районного маслихата Б.Кадиров
Приложение 1
к решению Уалихановского
районного маслихата
от 18 ноября 2020 года № 2-63 c
Приложение 1
к решению Уалихановского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 2-48с
Бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

18304
122
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің аппараты
111007
001
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103445
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7562
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1222,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
507,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
715,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49403,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31222
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18181,1
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40058
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40058
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78713,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23288
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
55425,4
02
Қорғаныс
12311,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
6580,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6580,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
5731
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2429
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3302
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6509
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6509
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6509
04
Бiлiм беру
3558549,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
437282
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
197124
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

18304
122
Аппарат акима района (города областного значения)
111007
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
103445
003
Капитальные расходы государственного органа
7562
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1222,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
507,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
715,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49403,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31222
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18181,1
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40058
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
40058
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78713,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
23288
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
55425,4
02
Оборона
12311,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6580,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6580,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5731
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2429
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3302
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6509
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6509
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6509
04
Образование
3558549,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
437282
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
197124
040
Реализация государственного образовательного заказав дошкольных организациях образования

58500
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10731,7
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
10731,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
178208
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
178208
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
463495
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
101000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9055
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
353440
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23643,5
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
643,5
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
23000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13531
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
13531
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
212439,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
48319
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
48319
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) денешынықтыру және спорт бөлімі
18980
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11107
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5033
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2840
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13073,4
021
Cпорт объектілерін дамыту
13073,4
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
57391,8
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8380
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
48783
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

58500
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
10731,7
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10731,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
178208
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
178208
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
463495
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
101000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9055
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
353440
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23643,5
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
643,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
23000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13531
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
13531
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
212439,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
48319
009
Поддержка культурно-досуговой работы
48319
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18980
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
11107
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5033
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2840
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13073,4
021
Развитие объектов спорта
13073,4
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
57391,8
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
8380
007
Функционирование районных (городских) библиотек
48783
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

228,8
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
74675,5
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20957
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13076
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35042,5
10
Ауыл, су, орман, балықшаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66759,6
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
32355,8
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
650
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
300
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
7206
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24199,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14449
001
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14449
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19954,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19954,8
12
Көлiк және коммуникация
521400,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
519388,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11964
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
504231,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3193,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2012
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2012
13
Басқалар
29124
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13299
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

228,8
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
74675,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
20957
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13076
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35042,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66759,6
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
32355,8
006
Организация санитарного убоя больных животных
650
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
300
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
7206
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
24199,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14449
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14449
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19954,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19954,8
12
Транспорт и коммуникации
521400,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
519388,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11964
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
504231,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3193,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2012
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2012
13
Прочие
29124
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13299
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"