2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 43/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5843 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Шал акын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 217 429,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 34 208 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 183 221,5 мың теңге;
2) шығындар – 218 133 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -703,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 703,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 703,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 25.09.2020 № 53/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 55/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. 2020 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетінің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
1) Сергеевка қаласының аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) Сергеевка қаласының аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері Сергеевка қаласының аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Сергеевка қаласының аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.

Об утверждении бюджета города Сергеевки района Шал акына на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 8 января 2020 года № 43/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5843.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 217 429,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 34 208 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 183 221,5 тысяч тенге;
2) затраты – 218 133 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 703,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 703,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 703,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25.09.2020 № 53/3 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07.12.2020 № 55/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета города Сергеевки на 2020 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города Сергеевки;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города Сергеевки;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города Сергеевки;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города Сергеевки.

3. 2020 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетіне аудандық бюджетке Сергеевка қаласының бюджетінен 49 841 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көлемі белгіленсін.
4. 2020 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер белгіленсін, соның ішінде:
1) Сергеевка қаласындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу;
2) қатты тұрмыстық қалдықтар полигоны үшін жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Д. Жаркинбаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
О. Амрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданының
мәслихаты
2020 жылғы 8 қаңтардағы
№ 43/5 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Шал ақын ауданы Сергеевка қаласының бюджеті

3. Утвердить в бюджете города Сергеевки на 2020 год субвенцию, передаваемую из районного бюджета в сумме 49 841 тысяч тенге.
4. Утвердить в бюджете города Сергеевки на 2020 год текущие целевые трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) средний ремонт внутри поселковых дорог в городе Сергеевке;
2) разработку проектно-сметной документации для полигонов твердо-бытовых отходов.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Д. Жаркинбаев
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение 1
к решению маслихат
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2020 года № 43/5
Бюджет города Сергеевки района Шал акына на 2020 год