Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 398 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 7 желтоқсандағы № 463 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 желтоқсанда № 4819 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынған 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеттің нақтылау жобасын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты LVIII сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 398 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4572 санымен тіркелген, 2020 жылғы 20 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақта:
1) тармақшада:
"12 677 329 " сандары "12 262 147" сандарымен ауыстырылсын;
"3 347 476" сандары "3 193 518" сандарымен ауыстырылсын;
"42 195" сандары "45 027" сандарымен ауыстырылсын;
"23 715" сандары "22 685" сандарымен ауыстырылсын;
"9 263 943" сандары "9 000 917" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"15 807 384" сандары "15 392 202" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
"8 186" сандары "9 196" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
"12 649" сандары "11 639" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"- 3 138 241" сандары "- 3 139 251"сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"3 138 241" сандары "3 139 251" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
"12 649" сандары "11 639" сандарымен ауыстырылсын.
2) 2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен - 6 702 873 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 101 670 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 17 201 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 8 544 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 87 871 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 107 657 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 684 670 мың теңге;

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 398 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 7 декабря 2020 года № 463. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 декабря 2020 года № 4819
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект об уточнение районного бюджета на 2020-2022 годы, Махамбетский районный маслихат на LVIII сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение Махамбетского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 398 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4572, опубликовано 20 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "12 677 329" заменить цифрами "12 262 147";
цифры "3 347 476" заменить цифрами "3 193 518";
цифры "42 195" заменить цифрами "45 027";
цифры "23 715" заменить цифрами "22 685";
цифры "9 263 943" заменить цифрами "9 000 917";
в подпункте 2):
цифры "15 807 384" заменить цифрами "15 392 202";
в подпункте 3):
цифры "8 186" заменить цифрами "9 196", в том числе:
цифры "12 649" заменить цифрами "11 639";
в подпункте 5):
цифры "-3 138 241" заменить цифрами "- 3 139 251";
в подпункте 6):
цифры "3 138 241" заменить цифрами " 3 139 251", в том числе:
цифры "12 649" заменить цифрами "11 639".
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 6 702 873 тысячи тенге, в том числе:
101 670 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
17 201 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
8 544 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
87 871 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
107 657 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
684 670 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;

мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 277 169 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 1 530 456 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 525 884 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 32 137 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық - техникалық жарақтандыруға – 18 391 мың теңге;
спорт ұйымдарын материалдық - техникалық жарақтандыруға – 10 425 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 200 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 612 477 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 23 697 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 198 422 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 61 313 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 40 180 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтарды сұрыптап жинақтауды енгізуге байланысты насихаттық жұмыстарды жүргізуге – 2 000 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 151 200 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 11 509 мың теңге.
3) 4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 300 001 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 6 287 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 107 657 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 13 615 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 56 804 мың теңге;
білім беру ұйымдарының ағымдағы шығындарына –9 015 мың теңге;
елді мекендерде автокөлік жолдарын күрделі, орташа жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттамаға жасақтауға – 854 мың теңге;

277 169 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
1 530 456 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2 525 884 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
32 137 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культурных управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры;
18 391 тысяч тенге - на материально - техническое оснащение организаций образования;
10 425 тысяч тенге - на материально - техническое оснащение организаций спорта;
200 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
612 477 тысяч тенге - на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
23 697 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
198 422 тысяч тенге – на внедрение в пилотном режиме новой системы оплаты труда для административных государственных служащих и повышение заработной платы политических государственных служащих;
61 313 тысяч тенге – на текущее содержание организаций образования;
40 180 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
2 000 тысяч тенге - на проведение агитационной работы по введению раздельного сбора твердых бытовых отходов;
151 200 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
11 509 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.
3) пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 300 001 тысяч тенге, в том числе:
6 287 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
107 657 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
13 615 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культурных управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры;
56 804 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
9 015 тысяч тенге – на текущее содержание организаций образования;
854 тысяч тенге – на капитальный, средний ремонт автомобильных дорог в населенных пунктах и на разработку проектно-сметной документации;

елді мекендерде Ұлы Отан соғысынан оралмағандарға ескерткіштер орнатуға және абаттандыруға – 4 813 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 8 809 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге – 80 669 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы шығындарына – 1 452 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 4 631 мың теңге;
жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқаруды ұйымдастыруға - 300 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 327 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 3 300 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 1 468 мың теңге.

4 813 тысяч тенге – на установку и благоустройство памятников в населенных пунктах не вернувшихся с Великой Отечественной войны;
8 809 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
80 669 тысяч тенге - на внедрение в пилотном режиме новой системы оплаты труда для административных государственных служащих;
1 452 тысяч тенге – на текущие затраты аппарата акима сельского округа;
4 631 тысяч тенге - на текущие затраты организаций культуры;
300 тысяч тенге – на организацию приватизация, управления коммунальным имуществом;
327 тысяч тенге – на текущие затраты организаций социальной защиты;
3 300 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
1 468 тысяч тенге – на благоустройства и озеленение населенных пунктов.

4) 6-тармақта:
"59 432" сандары "2 229" сандарымен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы
М. Мырзашев
Махамбет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 7 желтоқсаны № 463 шешіміне 1 қосымша

4) в пункте 6:
цифры "59 432" заменить цифрами "2 229".
2. Приложение указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов ).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии,
секретарь маслихата
М. Мырзашев
Приложение к решению Махамбетского районного маслихата от 7 декабря 2020 года № 463

003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
76048
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30265
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30265
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
49480
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42866
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңкүрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6614
02
Қорғаныс
8407
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7135
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7135
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
137
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
137
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1135
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1135
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
04
Білім беру
4406008
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5184
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
5184
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
049
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
97399
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
97399
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3810239
003
Жалпы білім беру
3672494
006
Балаларға қосымша білім беру
137745
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

003
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
76048
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30265
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30265
003
Капитальные расходы государственного органа
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
49480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
42866
003
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6614
02
Оборона
8407
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7135
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7135
122
Аппарат акима района (города областного значения)
137
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
137
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1135
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1135
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
04
Образование
4406 008
464
Отдел образования района (города областного значения)
5184
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания обучения
5184
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
049
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
97399
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
97399
464
Отдел образования района (города областного значения)
3810239
003
Общеобразовательное обучение
3672494
006
Дополнительное образование для детей
137745
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)

715
033
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
715
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
492471
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38228
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
75828
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс – шараларды өткізу
2388
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
288
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9720
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
023
Әдістемелік жұмыс
39897
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық–медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
37437
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
172013
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
116672
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
465574
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1144
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1144
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
101670
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
101670
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6562
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6562
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
356198
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
190489
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

715
033
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
715
464
Отдел образования района (города областного значения)
492471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
38228
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района(города областного значения)
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
75828
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2388
012
Капитальные расходы государственного органа
288
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9720
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
023
Методическая работа
39897
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
37437
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
172013
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
116672
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
465574
464
Отдел образования района (города областного значения)
1144
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1144
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
101670
010
Государственная адресная социальная помощь
101670
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
6562
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6562
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
356198
004
Программа занятости
190489
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

6640
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1712
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41500
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
17841
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
30072
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49880
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
863
050
Қазақстан Республикасынла мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17201
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
5257900
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3343239
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
19000
007
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
009
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
336
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2526184
011
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
055
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
616119
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
181600
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1914661
013
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1662805
014
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
111066
015
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
13778
016
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
103315
017
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
018
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

6640
007
Оказание жилищной помощи
0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1712
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41500
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
17841
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
30072
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49880
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
863
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
17201
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5257900
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
3343239
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
19000
007
Снос аварийного и ветхого жилья
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
336
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2526184
011
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
055
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
616119
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
181600
464
Отдел образования района (города областного значения)
026
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1914661
013
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1662805
014
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
111066
015
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
13778
016
Развитие коммунального хозяйства
103315
017
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
018
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

23697
021
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
226662
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
056
Мәдениет объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
52604
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
45744
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
3513
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2707
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
640
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2296
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2296
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
057
Спорт объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
72179
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
72179
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35039
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17866
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
16026
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
660
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
487
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
64544
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35873
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
10425
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18246
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
024
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

23697
021
Обеспечение санитарии населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
226662
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
056
Развитие объектов культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физическая культура и спорта района (города областного значения)
52604
003
Поддержка культурно-досуговой работы
45744
009
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
3513
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2707
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
640
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2296
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
2296
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
057
Развитие объектов спорта
457
Отдел культуры, развития языков, физическая культура и спорта района (города областного значения)
72179
006
Функционирование районных (городских) библиотек
72179
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35039
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17866
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
16026
006
Капитальные расходы государственного органа
660
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
487
457
Отдел культуры, развития языков, физическая культура и спорта района (города областного значения)
64544
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
35873
014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10425
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18246
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
024
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

41987
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6225
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
6225
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
29658
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29658
005
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
058
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6104
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6104
12
Көлік және коммуникация
3117850
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3117850
026
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
23366
027
Көлік инфрақұрылымын дамыту
028
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1564028
032
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1530456
13
Басқалар
2229
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
077
"Ауыл –Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша і-шараларды іске асыру
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2229
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2229
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
142
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
142
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
142
15
Трансферттер
1313395
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1313395
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1016
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
2049
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғарғы тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

41987
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6225
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6225
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
29658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
29658
005
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
006
Капитальные расходы государственного органа
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
058
Развитие объектов сельского хозяйства
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6104
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6104
12
Транспорт и коммуникации
3117850
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
3117850
026
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
23366
027
Развитие транспортной инфраструктуры
028
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1564028
032
Реализация приоритетных проектов транспортной инфрастуктуры
1530456
13
Прочие
2229
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2229
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2229
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
142
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
142
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
142
15
Трансферты
1313395
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1313395
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1016
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
2049
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере