2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № LХІІІ-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 4864 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, VI шақырылған аудандық мәслихат LХIІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 050 780 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 417 946 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 939 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 190 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 609 705 мың теңге;
2) шығындар – 10 305 809 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 20 469 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 43 430 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 22 961 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 275 498 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 275 498 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 43 430 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 961 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 255 029 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 08.12.2021 № 10-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша - 30%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100%;
әлеуметтік салық бойынша - 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 2021 жылға – 4 769 579 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2021 жылға 378 830 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 51 656 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 42 775 мың теңге;

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 23 декабря 2020 года № LХІІІ-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 30 декабря 2020 года № 4864
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2021-2023 годы, районный маслихат VI созыва на LХІII сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 050 780 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 417 946 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 939 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 190 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 609 705 тысяч тенге;
2) затраты – 10 305 809 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 469 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 430 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 961 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 275 498 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 275 498 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 43 430 тысяч тенге;
погашение займов – 22 961 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 255 029 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 08.12.2021 № 10-1 (вводится в действие c 01.01.2021).
2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу - 30%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.
3. Установить на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 4 769 579 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 378 830 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 51 656 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 42 775 тысяч тенге;

Тасшағыл ауылдық округіне – 30 242 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 46 007 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 30 902 мың теңге;
Көздіғара ауылдық округіне – 41 067 мың теңге;
Қызылқоға ауылдық округіне – 31 028 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 34 308 мың теңге;
Жангелдин ауылдық округіне – 40 714 мың теңге;
Тайсойған ауылдық округіне – 30 131 мың теңге көзделсін.
5. 2021 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
6. 2021 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 24 164 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 203 954 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 8 995 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 114 971 мың теңге;

Тасшагильскому сельскому округу – 30 242 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 46 007 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 30 902 тысяч тенге;
Коздигаринскому сельскому округу – 41 067 тысяч тенге;
Кызылкогинскому сельскому округу – 31 028 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 34 308 тысяч тенге;
Жангелдинскому сельскому округу – 40 714 тысяч тенге;
Тайсойганскому сельскому округу – 30 131 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2021 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры,спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в размере одной тысячи пятисоткратного месячного расчетного показателя.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 24 164 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
203 954 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 995 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
114 971 тысяч тенге - на развитие рынка труда;

халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 3 964 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 43 868 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 548 984 мың теңге.

3 964 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
43 868 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
548 984 тысяч тенге - на реализацию мероприятий посоциальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.

8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 43 755 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (А.Баймуратова) жүктелсін.

8. Учесть в районном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 43 755 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов и государственных служащих аппаратов акимов сельских округов.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (А. Баймуратова).

19 043
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 437
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 570
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21 000
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 867
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 138
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 138
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15 720
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 720
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30 489
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 489
02
Қорғаныс
10 254
1
Әскери мұқтаждар
2 254
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 254
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 254
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 769
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 769
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 769
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 769
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
351 209
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
10 000
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 000
2
Әлеуметтiк көмек
305 339
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

19 043
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15 570
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
21 000
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 867
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 138
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 138
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15 720
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
15 720
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30 489
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
30 489
02
Оборона
10 254
1
Военные нужды
2 254
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 254
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 254
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 769
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 769
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 769
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 769
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
351 209
1
Социальное обеспечение
10 000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
10 000
010
Государственная адресная социальная помощь
10 000
2
Социальная помощь
305 339
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)