2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 447-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 4850 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, VІ шақырылған Индер аудандық мәслихаты кезектен тыс LVIII сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 12 666 593 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 437 987 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 972 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 748 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 166 886 мың теңге;
2) шығындар – 12 928 283 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 40 922 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 65 633 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 24 711 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -302 612 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 302 612 мың теңге:
қарыздар түсімі – 165 633 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 711 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 161 690 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 73-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Аудан бюджетінде жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша – 30%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 80%.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 73-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2021 жылға 4 610 326 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Алынып тасталды - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 73-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 23 декабря 2020 года № 447-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 декабря 2020 года № 4850
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2021-2023 годы, Индерский районный маслихат VІ созыва на внеочередной LVIII сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 666 593 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 437 987 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 972 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 748 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 166 886 тысяч тенге;
2) затраты – 12 928 283 тысяч тенге.".
3) чистое бюджетное кредитование – 40 922 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 633 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 711 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -302 612 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 302 612 тысяч тенге:
поступление займов – 165 633 тысяч тенге;
погашение займов – 24 711 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 161 690 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2021 № 73-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу – 30%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 80%.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2021 № 73-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 4 610 326 тысяч тенге.
4. Исключен решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2021 № 73-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 65 633 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 73-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 3 922 791 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 65 633 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2021 № 73-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 3 922 791 тысяч тенге.

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономикалық даму, бюджет, қаржы, шағын және орта кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (М. Ілияс) жүктелсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы Ж. Амантурлин
Мәслихат хатшысы Б. Сапаров
Индер аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 447-VI шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам развития экономики, бюджета, финансов, малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства (М. Ильяс).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Ж. Амантурлин
Секретарь маслихата Б. Сапаров
Приложение 1 к решению Индерского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 447-VI
Районный бюджет на 2021 год

800
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
115 902
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 801
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 801
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13 170
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 170
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36 105
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 105
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
10 075
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 075
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
24 751
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 751
2
Қорғаныс
12 050
1
Әскери мұқтаждар
8 050
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 050
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 050
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 000
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
271 272
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
16 000
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 000
2
Әлеуметтiк көмек
252 172
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
252 172
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
98 882
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

800
9
Прочие государственные услуги общего характера
115 902
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 801
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31801
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13 170
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне(города областного значения)
13 170
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
36 105
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
36 105
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
10 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
10 075
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
24 751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
24 751
2
Оборона
12 050
1
Военные нужды
8 050
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 050
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 050
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
271 272
1
Социальное обеспечение
16 000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
16 000
010
Государственная адресная социальная помощь
16 000
2
Социальная помощь
252 172
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
252 172
004
Программа занятости
98 882
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан