Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 473-VІ "2020-2022 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 546-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қазанда № 4760 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және аудан әкімдігінің ұсынысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 473-VІ "2020-2022 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4569 санымен тіркелген, 2020 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасында:
"16 500 481" сандары "16 585 651" сандарымен ауыстырылсын;
"2 799 320" сандары "2 756 371" сандарымен ауыстырылсын;
"27 767" сандары "24 293" сандарымен ауыстырылсын;
"38 000" сандары "22 372" сандарымен ауыстырылсын;
"13 635 394" сандары "13 782 615" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 2) тармақшасында:
"16 621 280" сандары "16 693 304" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 3) тармақшасында:
"16 902" сандары "15 994" сандарымен ауыстырылсын;
"35 789" сандары "34 881" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 5) тармақшасында:
"-137 701" сандары "-123 647" сандарымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 6) тармақшасында:
"137 701" сандары "123 647" сандарымен ауыстырылсын;
"131 164" сандары "117 110" сандарымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"әлеуметтік салық – 50%" деген жол "әлеуметтік салық – 75%" деген жолмен ауыстырылсын;
6-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2020 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 1 699 106 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауылдық округіне 407 932 мың теңге;
Мақаш ауылдық округіне 89 541 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 114 279 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 77 868 мың теңге;
Нұржау ауылдық округіне 82 250 мың теңге;
Азғыр ауылдық округіне 59 760 мың теңге;
Дыңғызыл ауылдық округіне 61 279 мың теңге;
Жаңаталап ауылдық округіне 89 481 мың теңге;
Сүйіндік ауылдық округіне 92 509 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 48 274 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 19 декабря 2019 года № 473-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2020 года № 546-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 октября 2020 года № 4760
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с предложением районного акимата районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 19 декабря 2019 года № 473-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4569, опубликовано 15 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 1) пункта 1:
цифры "16 500 481" заменить цифрами "16 585 651";
цифры "2 799 320" заменить цифрами "2 756 371";
цифры "27 767" заменить цифрами "24 293";
цифры "38 000" заменить цифрами "22 372";
цифры "13 635 394" заменить цифрами "13 782 615";
в подпункте 2) пункта 1:
цифры "16 621 280" заменить цифрами "16 693 304";
подпунк 3) пункта 1:
цифры "16 902" заменить цифрами "15 994";
цифры "35 789" заменить цифрами "34 881";
в подпункте 5) пункта 1:
цифры "-137 701" заменить цифрами "-123 647";
подпунк 6) пункта 1:
цифры "137 701" заменить цифрами "123 647";
цифры "131 164" заменить цифрами "117 110";
в пункте 2:
строку "социальный налог – 50%" заменить строкой "социальный налог – 75%";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Установить на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 1 699 106 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Құрманғазы 407 932 тысяч тенге;
Макашскому сельскому округу 89 541 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 114 279 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 77 868 тысяч тенге;
Нуржаускому сельскому округу 82 250 тысяч тенге;
Азгирскому сельскому округу 59 760 тысяч тенге;
Дынгызылскому сельскому округу 61 279 тысяч тенге;
сельскому округу Жаңаталап 89 481 тысяч тенге;
Суюндукскому сельскому округу 92 509 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 48 274 тысяч тенге;

Кудряшов ауылдық округіне 66 445 мың теңге;
Орлы ауылдық округіне 69 376 мың теңге;
Байда ауылдық округіне 71 896 мың теңге;
Теңіз ауылдық округіне 64 566 мың теңге;
Сафон ауылдық округіне 80 707 мың теңге;
Қиғаш ауылдық округіне 62 306 мың теңге;
Шортанбай ауылдық округіне 65 626 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне 58 662 мың теңге;
Асан ауылдық округіне 36 349 мың теңге".
7-тармақта:
"32 927" сандары "32 299" сандарымен ауыстырылсын;
"111 206" сандары "100 710" сандарымен ауыстырылсын;
"85 468" сандары "94 340" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 21 700 мың теңге".
9-тармақта:
"381 809" сандары "395 341" сандарымен ауыстырылсын;
"1 030 106" сандары "1 100 106" сандарымен ауыстырылсын;
"205 495" сандары "149 727" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға 84 000 мың теңге".
10-тармақта:
"306 565" сандары "328 520" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 21 700 мың теңге;
қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау енгізілуіне байланысты үгіттеу жұмыстарын жүргізуге 2 000 мың теңге".
12-тармақта:
"35 789" сандары "34 881" сандарымен ауыстырылсын;
13-тармақта:
"164 706" сандары "154 210" сандарымен ауыстырылсын;
17-тармақта:
"95 375" сандары "82 229" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 19-тармақпен толықтырылсын:

Кудряшовскому сельскому округу 66 445 тысяч тенге;
Орлинскому сельскому округу 69 376 тысяч тенге;
Байдинскому сельскому округу 71 896 тысяч тенге;
Тенизскому сельскому округу 64 566 тысяч тенге;
Сафонскому сельскому округу 80 707 тысяч тенге;
Кигашскому сельскому округу 62 306 тысяч тенге;
Шортанбайскому сельскому округу 65 626 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу 58 662 тысяч тенге;
Асанскому сельскому округу 36 349 тысяч тенге".
в пункте 7:
цифры "32 927" заменить цифрами "32 299";
цифры "111 206" заменить цифрами "100 710";
цифры "85 468" заменить цифрами "94 340";
дополнить строками следующего содержания:
"21 700 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры".
в пункте 9:
цифры "381 809" заменить цифрами "395 341";
цифры "1 030 106" заменить цифрами "1 100 106";
цифры "205 495" заменить цифрами "149 727";
дополнить строками следующего содержания:
"84 000 тысяч тенге на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей".
в пункте 10:
цифры "306 565" заменить цифрами "328 520";
дополнить строками следующего содержания:
"21 700 тысяч тенге на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры;
2 000 тысяч тенге на проведение агитационной работы по введению раздельного сбора твердых бытовых отходов".
в пункте 12:
цифры "35 789" заменить цифрами "34 881";
в пункте 13:
цифры "164 706" заменить цифрами "154 210";
в пункте 17:
цифры "95 375" заменить цифрами "82 229";
дополнить пунктом 19 следующего содержания:

"19. 2020 жылға ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға жүз еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредит қаралғаны ескерілсін".

"19. Учесть, что на 2020 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты предусмотрено подъемного пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя".

2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р. Сұлтанияев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
LX сессия төрағасы
У. Есенгазиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р. Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель внеочередной
LX сессии районного маслихата
У. Есенгазиев
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов