Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Құрманғазы ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 548-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қазанда № 4768 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 161-VІI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 15.06.2022 № 161-VІI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 509-бабының 5-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Құрманғазы ауданында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге көрсетілген Кодекстің 503-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері он есеге арттырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р. Сұлтанияев) жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс LX сессия төрағасы
У. Есенгазиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов

О повышении базовых ставок земельного налога на земли сельскохозяйственного назначения, не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан в Курмангазинском районе
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2020 года № 548-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 октября 2020 года № 4768. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 15 июня 2022 года № 161-VІI
Сноска. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 161-VІI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить в десять раз базовые ставки земельного налога, установленные статьей 503 указанного Кодекса на земли сельскохозяйственного назначения, не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан в Курмангазинском районе.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р. Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 1 января 2020 года.
Председатель внеочередной
LX сессии районного маслихата
У. Есенгазиев
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов