Түркістан қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 60/288-VІ "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан қалалық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 70/335-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 желтоқсанда № 5954 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/556-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VІ "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 60/288-VІ "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5325 нөмірімен тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 92 315 582 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 238 384 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 200 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 80 876 612 мың теңге;
2) шығындар – 132 000 409 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 39 684 827 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 39 684 827 мың теңге:
қарыздар түсімі – 40 942 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 800 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 541 932 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 60/288-VІ "О городском бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата от 15 декабря 2020 года № 70/335-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 15 декабря 2020 года № 5954
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 5 статьи 109, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года за № 54/556-VІ "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 60/288-VІ "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5325, опубликованного в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 31 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 315 582 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 238 384 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 876 612 тысяч тенге;
2) затраты – 132 000 409 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 39 684 827 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 39 684 827 тысяч тенге:
поступление займов – 40 942 895 тысяч тенге;
погашение займов – 1 800 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 541 932 тысяч тенге.".
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Ж. Сулейменова
Мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы А. Кенжалиев
Түркістан қалалық мәслихатының

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
городского маслихата Ж. Сулейменова
Исполняющий обязанности
секретаря городского маслихата А. Кенжалиев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского

812
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
584 010
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 282
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
363 447
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
44 143
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 138
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығысдары
150 000
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 722 660
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
817 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
801 430
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
801 430
812
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
16 200
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 200
2
Әлеуметтік көмек
703 095
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
684 172
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
103 041
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
114 490
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 823
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 600
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38 543
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
253 285
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69 390
812
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
18 923
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
18 923
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
201 935
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
201 935
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

812
Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
584 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 282
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
363 447
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
44 143
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 138
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 722 660
1
Социальное обеспечение
817 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
801 430
005
Государственная адресная социальная помощь
801 430
812
Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
16 200
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 200
2
Социальная помощь
703 095
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
684 172
002
Программа занятости
103 041
006
Оказание жилищной помощи
114 490
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 823
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 600
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 543
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
253 285
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
69 390
812
Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
18 923
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
18 923
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
201 935
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
201 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения