2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 66/399-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 5993 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 23 549 658 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 616 807 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 21 985 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 89 416 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 20 821 450 мың теңге;
2) шығындар – 23 705 076 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 203 280 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 262 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 358 698 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358 698 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 262 530 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 250 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 155 418 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 29.11.2021 № 18/78-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығын, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2021 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 355 995 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қазығұрт ауылы округі

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2020 года № 66/399-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 5993. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 549 658 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 616 807 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 985 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 89 416 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 821 450 тысяч тенге;
2) затраты – 23 705 076 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 203 280 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 262 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 358 698 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358 698 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 262 530 тысяч тенге;
погашение займов – 59 250 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 155 418 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 29.11.2021 № 18/78-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. В 2021 году установить нормы распределения отчислений подоходного налога в областной бюджет в размере 50 процентов подоходного налога с населения, вычтенного из источников выплаты, и социального налога, удерживаемого с доходов иностранных граждан, не облагаемых налогом у источника.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2021 год в сумме 355 995 тысяч тенге, в том числе:
Казыгуртский сельский округ

-19 722 мың теңге;
Сарапхана ауылдық округі
-25 237 мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
-25 444 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
-28 327 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округі
-23 922 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округі
-38 546 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
-40 283 мың теңге;
Шанақ ауылы округі
-23 903 мың теңге;
Шарбұлақ ауылы округі
-22 825 мың теңге;
Жаңабазар ауылы округі
-28 790 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
-26 610 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
-28 410 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
-23 976 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві – 38 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
7. "Қазығұрт аудандық маслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

-19 722 тысяч тенге;
сельский округ Сарапхана
-25 237 тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
-25 444 тысяч тенге;
сельский округ Карабау
-28 327 тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимова
-23 922 тысяч тенге;
сельский округ Каракозы Абдалиева
-38 546 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
-40 283 тысяч тенге;
сельский округ Шанак
-23 903 тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
-22 825 тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
-28 790 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
-26 610 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
-28 410 тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
-23 976 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2021 год в размере – 38 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2021-2023 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Государственному учреждению "Аппарат Казыгуртского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Қазығұрт аудандық мәслихатының интернет – ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С. Тургараев
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы А. Жылкыбаев
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
21 желтоқсандағы № 66/399-VI
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Казыгуртского районного маслихата после его официального опубликования.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
районного маслихата С. Тургараев
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата А. Жылкыбаев
Приложение 1 к решению
Казыгуртского районного маслихата
от 21 декабря 2020 года № 66/399-VI
Районный бюджет на 2021 год