Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 61-384-VI "2020-2022 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 маусымдағы № 67-414-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 1 шілдеде № 5676 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабы 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 маусымдағы № 66-411-VI "Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5660 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 61-384-VI "2020-2022 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтердің бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5338 тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-11 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Достық ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 38 891 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 10 500 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 28 391 мың теңге;
2) шығындар – 40 561 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 670 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 670 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 670 мың теңге.
2. А.Қалыбеков ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 49 281 мың теңге:

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 61-384-VI "О бюджете поселков и сельских округов на 2020-2022 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 17 июня 2020 года № 67-414-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 1 июля 2020 года № 5676. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мактааральского районного маслихата от 12 июня 2020 года № 66-411-VI "О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5660, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 61-384-VI "О бюджете поселков и сельских округов на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5338, опубликовано 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункты 1-11 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Достык на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 891 тысяч тенге;
налоговые поступления – 10 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 28 391 тысяч тенге;
2) затраты –40 561 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 670 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 670 тысяс тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 670 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа А.Калыбеков на 2020-2022 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 281 тысяч тенге;

салықтық түсiмдер – 5 718 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 43 563 мың теңге;
2) шығындар – 50 046 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 765 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 765 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 765 мың теңге.
3. Мырзакент кентінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 57 080 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 18 975 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 38 105 мың теңге;
2) шығындар – 68 905 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 825 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 825 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 825 мың теңге.
4. Еңбекші ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 37 828 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 575 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 32 253 мың теңге;
2) шығындар – 38 172 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -344 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 344 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 344 мың теңге.
5. Жаңа жол ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

налоговые поступления – 5 718 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 43 563 тысяч тенге;
2) затраты – 50 046 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -765 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 765 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 765 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Мырзакент на 2020-2022 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 080 тысяч тенге;
налоговые поступления – 18 975 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 38 105 тысяч тенге;
2) затраты – 68 905 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 825 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 825 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 11 825 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Енбекши на 2020-2022 годы согласно приложениям 12, 13 и 14 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 828 тысяч тенге;
налоговые поступления – 5 575 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 32 253 тысяч тенге;
2) затраты –38 172 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -344 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 344 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 344 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Жана жол на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:

1) кiрiстер – 42 048 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 005 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 30 043 мың теңге;
2) шығындар – 42 275 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -227 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 227 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 227 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 5, 9, 12, 16, 20, 24, 28, 31, 35, 39 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы Б. Жуманов
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
17 маусымдағы № 67-414-VI
шешіміне 1-қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
27 желтоқсандағы № 61-384-VI
шешіміне 1-қосымша
Достық ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3
1.Кірістер

1) доходы – 42 048 тысяч тенге;
налоговые поступления – 14 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 30 043 тысяч тенге;
2) затраты – 42 275 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 227 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 227 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 227 тысяч тенге.".
Приложения 1, 5, 9, 12, 16, 20, 24, 28, 31, 35, 39 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению;
2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Мактааральского районного маслихата Б. Жуманов
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 17 июня
2020 года № 67-414-VI
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 27 декабря
2019 года № 61-384-VI
Бюджет сельского округа Достык на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
1
2
3
1.Доходы