Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 75-456-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5980 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/556-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістеренгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5324 тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 31 065 566 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 216 105 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 017 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 723 мың теңге;
трансферттер түсімі –29 799 721 мың теңге;
2) шығындар – 31 131 333 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 234 577 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 321 910 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 333 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 300 344 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 300 344 мың теңге:
қарыздар түсімі – 321 910 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 798 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 65 232 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 75-456-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5980. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/556-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5324, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 065 566 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 216 105 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 017 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 723 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 799 721 тысяч тенге;
2) затраты – 31 131 333 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 234 577 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 321 910 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 333 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 300 344 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 344 тысяч тенге:
поступления займов – 321 910 тысяч тенге;
погашение займов – 86 798 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 65 232 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділетдепартаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Б. Шампиев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 желтоқсандағы № 75-456-VI
шешіміне 1-қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
23 желтоқсандағы № 60-368-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге после
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Мактааральского
районного маслихата Б. Шампиев
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2020 года № 75-456-VI
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2019 года № 60-368-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

1 562 291
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
1 353 208
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25 688
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 298
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
390
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 327 520
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
133 041
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
91 194
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
1 103 285
2
Қаржылық қызмет
2 613
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 613
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 613
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
206 470
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125 255
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 149
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 027
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 612
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
83 467
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 348
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 348
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
990
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

1 562 291
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
1 353 208
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25 688
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25 298
003
Капитальные расходы государственного органа
390
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 327 520
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
133 041
003
Капитальные расходы государственного органа
91 194
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
0
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
1 103 285
2
Финансовая деятельность
2 613
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 613
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 613
5
Планирование и статистическая деятельность
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
206 470
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125 255
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
36 149
013
Капитальные расходы государственного органа
1 027
108
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 612
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
83 467
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 348
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 348
015
Капитальные расходы государственного органа
990
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

276 109
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 065 671
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 206 153
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 204 371
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 204 371
084
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізу
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 782
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 782
2
Әлеуметтiк көмек
2 769 911
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 769 911
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 951 595
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 918
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
134 107
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 263
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
154 306
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
99 242
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
295 614
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
98 866
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89 607
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 607
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 781
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 044
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 582
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

276 109
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 065 671
1
Социальное обеспечение
2 206 153
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 204 371
005
Государственная адресная социальная помощь
2 204 371
084
Проведение мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 782
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 782
2
Социальная помощь
2 769 911
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 769 911
002
Программа занятости
1 951 595
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 918
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 107
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 263
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
154 306
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
99 242
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
295 614
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
98 866
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89 607
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 607
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 781
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 044
021
Капитальные расходы государственного органа
3 582
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан