Ордабасы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 72/1 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 21 желтоқсанда № 5958 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/556-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5334 тіркелген, 2020 жылы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 28 614 574 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 828 363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 114 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 187 793 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 583 304 мың теңге;
2) шығындар – 28 935 909 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -22 345 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 91 340 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 685 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 298 990 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 298 990 мың теңге:
қарыздар түсімі – 91 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35 236 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242 886 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ордабасы ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 14 декабря 2020 года № 72/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 21 декабря 2020 года № 5958
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/556-VI "О внесении изменения в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5334, в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в эталонном виде 5 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2020-2022 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 614 574 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 828 363 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 114 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 187 793 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 583 304 тысяч тенге;
2) затраты – 28 935 909 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -22 345 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 91 340 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 685 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -298 990 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 298 990 тысяч тенге:
поступление займов – 91 340 тысяч тенге;
погашение займов – 35 236 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 242 886 тысяч тенге.".
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Ордабасы ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы К. Кулсариев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
14 желтоқсандағы № 72/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
24 желтоқсандағы № 54/1
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата К. Кулсариев
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 14 декабря
2020 года № 72/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихатаот 24 декабря
2020 года № 54/1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

98 811
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 233
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
77 134
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
8 708
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
76 554
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70 780
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 174
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 174
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 368
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 806
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 482 547
1
Тұрғын үй шаруашылығы
895 243
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
353 018
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
10 493
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 983
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
97 891
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың өтемдерін төлеу
233 651
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
542 225
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 901
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
441 356
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
93 968
2
Коммуналдық шаруашылық
774 331
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
774 331
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
442 816
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
60 151
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
271 364
3
Елді-мекендерді көркейту
1 812 973
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

98 811
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 233
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
77 134
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
8 708
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
76 554
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70 780
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 174
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 174
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 368
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 806
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 482 547
1
Жилищное хозяйство
895 243
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
353 018
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
10 493
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 983
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
97 891
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
233 651
467
Отдел строительства района (города областного значения)
542 225
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 901
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
441 356
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
93 968
2
Коммунальное хозяйство
774 331
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
774 331
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
442 816
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
60 151
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
271 364
3
Благоустройство населенных пунктов
1 812 973
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)