Отырар ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50/235-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 55/258-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 18 маусымда № 5657 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 49/510-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5637 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50/235-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5330 тіркелген және 2019 жылы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Отырар ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17 994 259 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 169 288 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 642 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 560 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 805 769 мың теңге;
2) шығындар – 18 100 715 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 321 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 906 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 585 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -110 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 110 777 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15 906 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 585 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 106 456 мың теңге.".
2 - тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. 2020 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:

О внесении изменений в решение маслихата Отрарского района от 24 декабря 2019 года № 50/235-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 10 июня 2020 года № 55/258-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 18 июня 2020 года № 5657. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 29 мая 2020 года за № 49/510-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5637, маслихат Отрарского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Отрарского района от 24 декабря 2019 года № 50/235-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5330 и опубликовано 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 994 259 тысяч тенге:
налоговые поступления –1 169 288 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 642 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 560 тысяч тенге;
поступления трансфертов –16 805 769 тысяч тенге;
2) затраты –18 100 715 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 321 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 906 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 585 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -110 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 110 777 тысяч тенге:
поступление займов – 15 906 тысяч тенге;
погашение займов – 11 585 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 106 456 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:

аудандық бюджетке –42,5 пайыз;
облыстық бюджетке – 57,5 пайыз.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. "Отырар ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

в районный бюджет – 42,5 процентов;
в областной бюджет – 57,5 процентов.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Отрарского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

221 388
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6 381
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
585
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
36 603
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
266 291
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 826 952
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 025 184
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 023 401
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 023 401
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 783
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 783
2
Әлеуметтiк қамсыздандыру
737 994
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
737 994
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
422 581
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57 934
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 131
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91 308
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
70 090
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73 450
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63 774
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 774
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 647
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

221 388
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
6 381
022
Выплата единовременных денежных средств Казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
585
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
36 603
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
266 291
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 826 952
1
Социальное обеспечение
1 025 184
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 023 401
005
Государственная адресная социальная помощь
1 023 401
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 783
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 783
2
Социальная помощь
737 994
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
737 994
002
Программа занятости
422 581
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 000
006
Жилищная помощь
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57 934
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 131
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 308
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
70 090
023
Обеспечение деятельности центров занятости
73 450
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63 774
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 647
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан