2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 64/295-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5990 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 15 663 368 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 584 985 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 386 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 827 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 995 170 мың теңге;
2) шығындар – 15 699 291 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 015 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 629 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 614 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 938 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 938 мың теңге:
қарыздар түсімі – 30 629 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 614 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 923 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 10/58-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
облыстық бюджетке – 50,7 пайыз;
аудандық бюджетке – 49,3 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
облыстық бюджетке – 28,5 пайыз;
аудандық бюджетке – 71,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 10/58-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2020 года № 64/295-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5990. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 663 368 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 584 985 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 386 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 827 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 995 170 тысяч тенге;
2) затраты – 15 699 291 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 015 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 629 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 614 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53 938 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 53 938 тысяч тенге;
поступление займов – 30 629 тысяч тенге;
погашение займов – 12 614 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 923 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2021 № 10/58-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в областной бюджет – 50,7 процента;
в районный бюджет – 49,3 процента;
по социальному налогу:
в областной бюджет – 28,5 процента;
в районный бюджет – 71,5 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2021 № 10/58-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

3. 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 11 608 315 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 374 933 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі 26 895 мың теңге;
Аққұм ауыл округі 24 280 мың теңге;
Көксарай ауыл округі 32 495 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі 29 523 мың теңге;
Талапты ауыл округі 34 064 мың теңге;
Шілік ауыл округі 29 541 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі 34 385 мың теңге;
Темір ауыл округі 29 201 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі 28 748 мың теңге;
Отырар ауыл округі 30 421 мың теңге;
Ақтөбе ауыл округі 23 141 мың теңге;
Қоғам ауыл округі 29 882 мың теңге;
Қарғалы ауыл округі 22 357 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 37 097 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Отырар ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2021 год в сумме 11 608 315 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 374 933 тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ 26 895 тысяч тенге;
Аккумский сельский округ 24 280 тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ 32 495 тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ 29 523 тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ 34 064 тысяч тенге;
Шиликский сельский округ 29 541 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ 34 385 тысяч тенге;
Тимурский сельский округ 29 201 тысяч тенге;
Маякумский сельский округ 28 748 тысяч тенге;
Отырарский сельский округ 30 421 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ 23 141 тысяч тенге;
Когамский сельский округ 29 882 тысяч тенге;
Каргалынский сельский округ 22 357 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2021 год в сумме 37 097 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год, согласно приложению 4.
7. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Отрарского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Отырар аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының
мәслихат сессиясының төрағасы С. Кішібай
Отырар ауданының
мәслихатының хатшысы М. Манапов
Отырар ауданының
мәслихатының 22 желтоқсан
2020 жылғы № 64/295-VI
шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудан бюджеті

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департаменте юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Отрарского района после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
маслихата Отрарского района С. Кішібай
Секретарь маслихата Отрарского района М. Манапов
Приложение 1 к решению
маслихата Отрарского
района от 22 декабря 2020
года № 64/295-VI
Районный бюджет на 2021 год

41 679
"Отырар ауданы Темір ауылындағы жаңа тұрғын үй алабында инженерлік-коммуникациялық жүйесінің (сумен жабдықтау) құрылысы" орналасқан жері бойынша: Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Отырар ауданы
207 417
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
10 799
"ОҚО Отырар ауданы Көкмардан ауылындағы жаңа тұрғын үй алабында инженерлік-коммуникациялық жүйелерінің (электр қуатымен қамтамасыз ету) құрылысы"
4 368
"ОҚО Отырар ауданы Көкмардан ауылындағы жаңа тұрғын үй алабында инженерлік-коммуникациялық жүйелерінің (ауыз су жүйесін тарту) құрылысы"
6 431
2
Коммуналдық шаруашылық
162 166
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
162 166
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
162 166
Облыстық бюджет есебінен
162 166
"ОҚО, Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы Ұ.Арғынбеков даңғылы (Шәуілдір - Арыстанбаб автокөлік жолы бағыты) бойындағы 1,9 шақырым аралықты абаттандыру, көгалдандыру үшін"
73 166
"ОҚО, Отырар ауданы, Талапты ауыл округі Ынталы ауылы Ұ.Арғынбеков даңғылы (Шәуілдір - Арыстанбаб автокөлік жолы бағыты) бойындағы 1,77 шақырым аралықты абаттандыру, көгалдандыру үшін"
89 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
158 514
1
Мәдениет саласындағы қызмет
158 514
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
158 514
011
Мәдениет объектілерін дамыту
158 514
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
158 514
ОҚО, Отырар ауданы, Аққұм ауылында 100 орынға арналған мәдениет үйінің құрылысы
158 514
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
202 889
1
Отын және энергетика
50 802
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 802
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
50 802
Ұлттық қор есебінен
26 906
ОҚО, Отырар ауданы, Шәуілдір ауылындағы көппәтерлі тұрғын үйлерді, әлеуметтік мәдени нысандарды жылыту үшін жылу қазандығының құрылысы және орталықтандырылған жылу жүйесіне қосу
26 906
Облыстық бюджет есебінен
23 896
ОҚО, Отырар ауданы, Шәуілдір ауылындағы көппәтерлі тұрғын үйлерді, әлеуметтік мәдени нысандарды жылыту үшін жылу қазандығының құрылысы және орталықтандырылған жылу жүйесіне қосу
23 896
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
152 087
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
152 087
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
152 087
Ұлттық қор есебінен
78 580
ОҚО, Отырар ауданы Талапты ауылында газ құбырын салу
78 580
Облыстық бюджет есебінен
22 521
ОҚО, Отырар ауданы Талапты ауылында газ құбырын салу
22 521
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен

41 679
"Строительство инженерно-коммуникационных сетей (водоснабжение) в новом жилом массиве села Тимур Отрарского района" по месту расположения: Республика Казахстан, Туркестанская область, Отрарский район
207 417
За счет местного бюджета
10 799
"Строительство инженерно-коммуникационных сетей (электричество) в новом жилом массиве села Кокмардан Отрарского района, ЮКО"
4 368
"Строительство инженерно-коммуникационных сетей (водоснабжение) в новом жилом массиве села Кокмардан Отрарского района, ЮКО"
6 431
2
Коммунальное хозяйство
162 166
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
162 166
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
162 166
За счет областного бюджета
162 166
"Благоустройство и озеленение по проспекту У.Аргынбекова по (направлению автодорог Шаульдер-Арыстанбаб) с протяженностью 1,9 км в селе Шаульдер Отрарского района, ЮКО"
73 166
"Благоустройство и озеленение по проспекту У.Аргынбекова по (направлению автодорог Шаульдер-Арыстанбаб) с протяженностью 1,77 км в селе Ынталы Талаптинского сельского округа, Отрарского района, ЮКО"
89 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
158 514
1
Деятельность в области культуры
158 514
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
158 514
011
Развитие объектов культуры
158 514
За счет местного бюджета
158 514
Строительство дома культуры на 100 мест в селе Аккум, Отрарского района, ЮКО
158 514
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
202 889
1
Топливо и энергетика
50 802
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 802
019
Развитие теплоэнергетической системы
50 802
За счет национального фонда
26 906
Строительство котельной для отопления многоквартирных домов, социально-культурных объектов и подключение к действующей сети централизованного отопления в селе Шауельдер Отрарского района, ЮКО
26 906
За счет областного бюджета
23 896
Строительство котельной для отопления многоквартирных домов, социально-культурных объектов и подключение к действующей сети централизованного отопления в селе Шауельдер Отрарского района, ЮКО
23 896
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
152 087
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
152 087
036
Развитие газотранспортной системы
152 087
За счет национального фонда
78 580
Строительство газопровода в селе.Талапты, Отрарского района ЮКО
78 580
За счет областного бюджета
22 521
Строительство газопровода в селеТалапты, Отрарского района ЮКО
22 521
За счет местного бюджета