Сайрам аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 49-300/VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 маусымдағы № 55-333/VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 1 шілдеде № 5683 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 49/510-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5637 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 49-300/VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5339 тіркелген, 2020 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 46 956 067 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 486 999 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 21 648 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 43 437 420 мың теңге;
2) шығындар – 47 061 868 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 1 718 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 977 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 695 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 104 083 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 104 083 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 3 977 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 695 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 105 801 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сайрам аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 49-300/VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 16 июня 2020 года № 55-333/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 1 июля 2020 года № 5683
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 29 мая 2020 года № 49/510-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5637, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 49-300/VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5339, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 9 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 956 067 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 486 999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 648 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 437 420 тысяч тенге;
2) затраты – 47 061 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 718 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –3 977 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 695 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 104 083 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 104 083 тысяч тенге:
поступления займов – 3 977 тысяч тенге;
погашение займов – 5 695 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 105 801 тысяч тенге.".
Приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Сайрам аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы К. Козбахов
Мәслихат хатшысы Ж. Мұсаханұлы
Сайрам аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
16 маусымдағы № 55-333/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
18 желтоқсандағы № 49-300/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
4
І. Кірістер

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии К. Козбахов
Секретарь маслихата Ж. Мұсаханұлы
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 16 июня
2020 года № 55-333/VI
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 18 декабря
2019 года № 49-300/VI
Районный бюджет Сайрамского района на 2020 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. Доходы

555 000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
31 302
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
612
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
177 339
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40 246
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 978 365
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 827 121
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 827 121
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 827 121
2
Әлеуметтiк көмек
2 030 611
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 969 917
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
1 292 446
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 030
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 410
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 450
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 116
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
160 439
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
186 569
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
107 457
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
60 694
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
60 694
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
120 633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 633
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 612
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

555 000
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
31 302
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
612
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
177 339
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40 246
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 978 365
1
Социальное обеспечение
3 827 121
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 827 121
005
Государственная адресная социальная помощь
3 827 121
2
Социальная помощь
2 030 611
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 969 917
002
Программа занятости
1 292 446
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 030
006
Жилищная помощь
21 410
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 450
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 116
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
160 439
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
186 569
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
107 457
464
Отдел образования района (города областного значения)
60 694
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
60 694
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
120 633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88 612
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат