Сайрам аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 49-300/VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 63-382/VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 5972 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/556-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 49-300/VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5339 тіркелген, 2020 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 41 726 425 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 139 062 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 16 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 293 347 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 38 277 778 мың теңге;
2) шығындар – 41 832 226 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 5 735 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 735 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 100 106 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100 106 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 5 735 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 105 801 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сайрам аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 49-300/VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 14 декабря 2020 года № 63-382/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 25 декабря 2020 года № 5972. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/556-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 49-300/VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5339, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 9 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 726 425 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 139 062 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 293 347 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 277 778 тысяч тенге;
2) затраты – 41 832 226 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 5 735 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 5 735 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 100 106 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 106 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 5 735 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 105 801 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Сайрамского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Сайрам аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы С. Сагиндиков
Мәслихат хатшысы Ж. Мұсаханұлы
Сайрам аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
13 желтоқсандағы № 63-382/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
18 желтоқсандағы № 49-300/VI
шешіміне 1-қосымша
Сайрам ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
Сомасы, мың теңге
1
2
4
І. Кірістер

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сайрамского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С. Сагиндиков
Секретарь маслихата Ж. Мұсаханұлы
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 13 декабря
2020 года № 63-382/VI
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного
маслихата от 18 декабря
2019 года № 49-300/VI
Районный бюджет Сайрамского района на 2020 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. Доходы

20 858
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
554 988
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
30 794
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
76 144
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
30 186
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 013 364
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 943 766
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 943 766
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 943 766
2
Әлеуметтiк көмек
1 968 935
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 950 858
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
1 283 418
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49 742
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
143 067
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 893
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 183
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
162 745
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
120 430
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
25 457
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
25 457
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
100 663
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95 727
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 450
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қаматамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

20 858
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
554 988
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
30 794
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
76 144
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
30 186
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 013 364
1
Социальное обеспечение
1 943 766
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 943 766
005
Государственная адресная социальная помощь
1 943 766
2
Социальная помощь
1 968 935
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 950 858
002
Программа занятости
1 283 418
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49 742
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
143 067
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 893
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 183
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
179 183
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
120 430
464
Отдел образования района (города областного значения)
25 457
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
25 457
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
100 663
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86 116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 450
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан