Сарыағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 46-417-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 7 қыркүйектегі № 54-484-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 11 қыркүйекте № 5795 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 46-417-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5347 тіркелген және 2020 жылы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сарыағаш ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 45 964 163 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 757 911 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 319 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75 106 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 076 827 мың теңге;
2) шығындар – 46 089 479 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 224 352 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 274 235 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49 883 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -349 668 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 349 668 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 274 235 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49 884 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 125 317 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Сарыагашского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 46-417-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 7 сентября 2020 года № 54-484-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 11 сентября 2020 года № 5795. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года за № 51/531-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757, маслихат Сарыагашского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Сарыагашского района от 20 декабря 2019 года № 46-417-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5347 и опубликовано 10 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 964 163 тысяч тенге:
налоговые поступления –3 757 911 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 54 319 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 106 тысяч тенге;
поступления трансфертов –42 076 827 тысяч тенге;
2) затраты –46 089 479 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 224 352 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 274 235 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49 883 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -349 668 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 349 668 тысяч тенге:
поступления займов – 274 235 тысяч тенге;
погашение займов – 49 884 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 125 317 тысяч тенге.".
Приложение-1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

2. "Сарыағаш ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Сарыағаш ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы К. Пердекулов
Аудандық мәслихат хатшысы
міндетін уақытша атқарушы Е. Туребеков
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
07 қыркүйектегі
№ 54-484-VI
шешіміне қосымша
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
20 желтоқсандағы № 46-417-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Сарыагашского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Сарыагашского района после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата К. Пердекулов
Временно исполняющий обязанности
секретарь маслихата района Е. Туребеков
Приложение к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 07 сентября
2020 года № 54-484-VI
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 20 декабря
2019 года № 46-417-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

716 870
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 697
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
261 264
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
37 630
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
959
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
363 351
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 969
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 696 332
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 330 390
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 314 187
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 314 187
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16 203
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 203
2
Әлеуметтiк көмек
2 261 851
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 261 851
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 496 353
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 413
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 639
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
200 132
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 134
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
119 942
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
300 285
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
83 953
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104 091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 091
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

716 870
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
28 697
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
261 264
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
37 630
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
959
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
363 351
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 969
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 696 332
1
Социальное обеспечение
3 330 390
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 314 187
005
Государственная адресная социальная помощь
3 314 187
464
Отдел образования района (города областного значения)
16 203
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 203
2
Социальная помощь
2 261 851
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 261 851
002
Программа занятости
1 496 353
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 413
006
Оказание жилищной помощи
15 639
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
200 132
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 134
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
119 942
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
300 285
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
83 953
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104 091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения