2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 366 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 5995 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 747 480 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 4 031 436 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 388 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 865 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 703 791 мың теңге;
2) шығындар – 15 953 006 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 970 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 65 633 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 663 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -248 496 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –248 496 мың теңге:
қарыздар түсімі – 65 633 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 663 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 205 526 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 54 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 13,7 пайыз.";
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 98,6 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 9,8 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 22.07.2021 № 41 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2021 № 45 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2021 № 54 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерімен.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2020 года № 366. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 5995. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 747 480 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 031 436 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 388 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 865 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 703 791 тысяч тенге;
2) затраты – 15 953 006 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 970 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 633 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 663 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -248 496 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 248 496 тысяч тенге:
поступление займов – 65 633 тысяч тенге;
погашение займов – 22 663 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 205 526 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 17.11.2021 № 54 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджет с доходов индивидуального подоходного налога, облагаемых у источника выплаты 13,7 процентов.";
на районный бюджет с индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 98,6 процентов;
на районный бюджет с социального налога 9,8 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22.07.2021 № 41 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.09.2021 № 45 (вводится в действие с 01.01. 2021); от 17.11.2021 № 54 (вводится в действие с 01.01. 2021).

3. 2021 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 7 519 371 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтері мен кенттері бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 346 905 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Жартытөбе ауылдық округіне 38 068 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округіне 25 193 мың теңге;
Қарақұр ауылдық округіне 25 347 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне 0,0;
Құмкент ауылдық округіне 72 399 мың теңге;
Созақ ауылдық округіне 26 508 мың теңге;
Сызған ауылдық округіне 46 017 мың теңге;
Шолаққорған ауылдық округіне 36 174 мың теңге;
Шу ауылдық округіне 23 827 мың теңге
Қыземшек кентіне 19 669 мың теңге;
Таукент кентіне 8 310 мың теңге;
Тасты ауылдық округіне 25 393 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 14 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Предусмотреть на 2021 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 7 519 371 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и поселков общей сумме 346 905 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Жартытобе 38 068 тысяч тенге;
в сельский округ Жуантобе 25 193 тысяч тенге;
в сельский округ Каракур 25 347 тысяч тенге;
в сельский округ Каратау 0,0;
в сельский округ Кумкент 72 399 тысяч тенге;
в сельский округ Созак 26 508 тысяч тенге;
в сельский округ Сызган 46 017 тысяч тенге;
в сельский округ Шолаккорган 36 174 тысяч тенге;
в сельский округ Шу 23 827 тысяч тенге;
в поселок Кыземшек 19 669 тысяч тенге;
в поселок Таукент 8 310 тысяч тенге;
в сельский округ Тасты 25 393 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 14 000 тысяч тенге.

6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. "Созақ аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Созақ аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

8. Государственному учреждению "Аппарат Созакского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Созакского районного маслихата после его официального опубликования.