Төлеби аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/266-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 54/302-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 10 қыркүйекте № 5793 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/266-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5361 санымен тіркелген, 2020 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Төлеби ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 25 955 933 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 602 775 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 494 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 500 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 24 283 164 мың теңге;
2) шығындар – 26 177 016 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 953 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 953 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 229 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 229 036 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 7 953 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 858 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2020 жылы төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 58,5 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/266-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 4 сентября 2020 года № 54/302-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 10 сентября 2020 года № 5793
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года № 51/531-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5757 Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/266-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5361, опубликовано 18 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 955 933 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 602 775 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 494 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 283 164 тысяч тенге;
2) затраты – 26 177 016 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 953 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 953 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 229 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 229 036 тысяч тенге:
поступления займов – 7 953 тысяч тенге;
погашение займов – 3 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 858 тысяч тенге.".
Приложения 1, 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 58,5 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

2. "Төлеби аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Төлеби аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

2. Государственному учреждению "Аппарат Толебийского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Толебийского районного маслихата после его официального опубликования.

2684
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
13112
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11401
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1711
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
457811
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
414444
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71632
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1131
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
280481
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
61200
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43367
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42657
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
710
2
Қорғаныс
86828
1
Әскери мұқтаждар
26797
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26797
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
26797
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
60031
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60031
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
55531
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді-мекендерде өрттердің алдын-алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4500
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7392
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
7392
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7392
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7392
4
Бiлiм беру
15174927
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
546965
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

2684
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
13112
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
11401
003
Капитальные расходы государственного органа
1711
9
Прочие государственные услуги общего характера
457811
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
414444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
71632
013
Капитальные расходы государственного органа
1131
113
Целевые текущие трансферты из местного бюджета
280481
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
61200
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43367
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
42657
015
Капитальные расходы государственных органов
710
2
Оборона
86828
1
Военные нужды
26797
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26797
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
26797
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
60031
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60031
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
55531
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4500
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7392
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7392
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7392
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7392
4
Образование
15174927
1
Дошкольное воспитание и обучение
546965
464
Отдел образования района (города областного значения)

676
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
жөніндегі қызметтер
676
6
Жер қатынастары
24805
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24805
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24265
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
540
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
4378
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4378
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
4378
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
480772
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
480772
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
480772
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31272
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
700
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
448800
12
Көлiк және коммуникация
977867
1
Автомобиль көлiгi
960564
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
960564
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
882426
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
28138
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
50000
9
Көлік және коммуникация саласындағы өзге де қызметтер
17303
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17303
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
17303
13
Басқалар
1140779
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
23657
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі

676
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
676
6
Земельные отношения
24805
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24805
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24265
007
Капитальные расходы государственного органа
540
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
4378
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4378
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4378
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
480772
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
480772
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
480772
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
31272
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
700
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
448800
12
Транспорт и коммуникации
977867
1
Автомобильный транспорт
960564
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
960564
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
882426
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
28138
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
50000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
17303
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17303
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
17303
13
Прочие
1140779
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
23657
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)