Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 21-156-VI "2020-2022 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 35-263-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5985 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына және Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-247-VI "Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5976 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 21-156-VI "2020-2022 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5354 нөмірімен тіркелген, 2020 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-12 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Абай ауылының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 871 307 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 66 401 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 804 906 мың теңге;
2) шығындар – 880 609 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 302 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 302 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 302 мың теңге.
2. Бірлесу ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 112 451 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 21-156-VI "О бюджетах села и сельских округов на 2020-2022 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28 декабря 2020 года № 35-263-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5985
В соответствии с пунктом 4 статьи 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Келесского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 34-247-VI "О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5976, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 21-156-VI "О бюджетах села и сельских округов на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5354, опубликовано 13 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункты 1-12 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет села Абай на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 871 307 тысяч тенге:
налоговые поступления – 66 401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 804 906 тысяч тенге;
2) затраты – 880 609 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 302 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 302 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 302 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа Бирлесу на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 451 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 892 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттердiң түсiмдерi – 109 559 мың теңге;
2) шығындар – 112 839 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -388 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 388 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 388 мың теңге.
3. Ұшқын ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 179 938 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 394 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 173 544 мың теңге;
2) шығындар – 180 906 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 968 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 968 мың теңге.
4. Жамбыл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 120 859 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 909 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 116 950 мың теңге;
2) шығындар – 121 402 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 543 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 543 мың теңге.
5. Бозай ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 88 300 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 751 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

поступления трансфертов – 109 559 тысяч тенге;
2) затраты – 112 839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -388 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 388 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 388 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Ушкын на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 179 938 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 394 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 173 544 тысяч тенге;
2) затраты – 180 906 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 968 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 968 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Жамбыл на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 859 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 116 950 тысяч тенге;
2) затраты – 121 402 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -543 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 543 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 543 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Бозай на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 300 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 751 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттердiң түсiмдерi – 436 162 мың теңге;
2) шығындар – 466 491 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 865 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 865 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 865 мың теңге.
12. Жүзімдік ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 219 712 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 159 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 215 553 мың теңге;
2) шығындар – 220 452 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -740 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 740 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 740 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы Р. Сұлтанов
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы М. Есиркепов
Келес аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
28 желтоқсандағы № 35-263-VI
шешіміне 1 қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
25 желтоқсандағы № 21-1156-VI
шешіміне 1 қосымша
Абай ауылының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

поступления трансфертов – 436 162 тысяч тенге;
2) затраты – 466 491 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 865 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 865 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 865 тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет сельского округа Жузимдик на 2020-2022 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 712 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 215 553 тысяч тенге;
2) затраты – 220 452 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -740 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 740 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 740 тысяч тенге.
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии районного маслихата Р. Султанов
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата М. Есиркепов
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 28 декабря
2020 года № 35-263-VI
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 25 декабря
2019 года № 21-156-VI
Бюджет села Абай на 2020 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование