2021-2023 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 35-264-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 6023 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-246-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6004 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай ауылының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 432 635 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 66 135 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 366 500 мың теңге;
2) шығындар – 438 087 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 452 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 452 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 452 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 10-94-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Бірлесу ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 41 614 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 718 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 36 896 мың теңге;
2) шығындар – 42 294 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 680 мың теңге;

О бюджетах села и сельских округов на 2021-2023 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28 декабря 2020 года № 35-264-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 января 2021 года № 6023
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Келесского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 34-246-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6004, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Абай на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 432 635 тысяч тенге:
налоговые поступления – 66 135 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 366 500 тысяч тенге;
2) затраты – 438 087 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 452 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 452 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 452тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2021 № 10-94-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет сельского округа Бирлесу на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 614 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 718 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 36 896 тысяч тенге;
2) затраты – 42 294 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -680 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 680 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 680мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 10-94-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Ұшқын ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 51 276 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 465 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 44 811 мың теңге;
2) шығындар – 51 698 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 422 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 422мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 422 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 10-94-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жамбыл ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 35 327 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 201 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 29 126 мың теңге;
2) шығындар – 35 854 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -527 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 527 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 527 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 10-94-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бозай ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 680 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 680 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2021 № 10-94-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет сельского округа Ушкын на 2021-2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 276 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 44 811 тысяч тенге;
2) затраты – 51 698 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -422 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 422 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 422 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2021 № 10-94-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жамбыл на 2021-2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 327 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 201 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 29 126 тысяч тенге;
2) затраты – 35 854 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -527 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 527 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 527 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2021 № 10-94-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить бюджет сельского округа Бозай на 2021-2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 154 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 154 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 10-94-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
14. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 154 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 154 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2021 № 10-94-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
13. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
14. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.

15. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы Р. Сұлтанов
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы М. Есиркепов
Келес аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
28 желтоқсандағы № 35-264-VI
шешіміне 1 қосымша
Абай ауылының 2021 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 10-94-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
районного маслихата Р. Султанов
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата М. Есиркепов
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 28 декабря
2020 года № 35-264-VI
Бюджет села Абай на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24.12.2021 № 10-94-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование