Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 52/2-VI "Өскемен қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2020 жылғы 26 қарашадағы № 63/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 желтоқсанда № 7928 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 64/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 24.12.2020 № 64/2-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 17 қарашадағы № 43/490-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7858 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 52/2-VI "Өскемен қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 6468 нөмірімен тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2020 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 918 293,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 34 541 652,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 315 386,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 232 048,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31 829 205,4 мың теңге;
2) шығындар – 85 396 070,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -80 000,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 000,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 202 220,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 225 142,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 52/2-VI "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2020-2022 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 ноября 2020 года № 63/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 7 декабря 2020 года № 7928. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 64/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2020 № 64/2-VI ( вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 ноября 2020 года № 43/490-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7858), Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 52/2-VI "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6468, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 918 293,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 34 541 652,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 315 386,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 232 048,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 829 205,4 тысяч тенге;
2) затраты – 85 396 070,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -80 000,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 80 000,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 202 220,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 225 142,0 тысяч тенге;

мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 22 922,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 599 997,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 599 997,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 21 040 910,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 560 118,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 119 206,0 мың теңге.";
3 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

поступления от продажи финансовых активов государства – 22 922,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 599 997,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 599 997,5 тысяч тенге;
поступление займов – 21 040 910,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 560 118,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 206,0 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Өскемен қаласының 2020 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 503 802,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрғасы М. Тесленко
Қалалық маслихат хатшысы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2020 жылғы 26 қарашасы
№ 63/2-VI шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2020 год в сумме 503 802,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Тесленко
Секретарь городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 26 ноября 2020 года
№ 63/2-VI
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

621 111,1
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
621 111,1
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
27 424,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 424,5
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
478 906,3
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
476 547,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 359,3
02
Қорғаныс
46 692,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46 692,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
46 692,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
163 605,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
127 678,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
127 678,6
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
35 926,6
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 995,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 931,0
04
Бiлiм беру
22 549 944,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
22 276 963,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 962,0
003
Жалпы білім беру
15 400 560,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
418 606,0
006
Балаларға қосымша білім беру
1 060 754,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
11 590,7
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 747 002,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
121 732,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 440,0
023
Әдістемелік жұмыс
61 839,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
926 384,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

621 111,1
040
Развитие объектов государственных органов
621 111,1
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
27 424,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
27 424,5
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
478 906,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
476 547,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 359,3
02
Оборона
46 692,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46 692,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
46 692,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
163 605,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
127 678,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
127 678,6
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
35 926,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
33 995,6
003
Капитальные расходы государственного органа
1 931,0
04
Образование
22 549 944,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
22 276 963,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
50 962,0
003
Общеобразовательное обучение
15 400 560,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
418 606,0
006
Дополнительное образование для детей
1 060 754,8
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
11 590,7
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3 747 002,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
121 732,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 440,0
023
Методическая работа
61 839,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
926 384,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

476 092,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
42 266,2
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
42 266,2
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
230 715,5
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
230 715,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 332 429,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 240 509,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
331 383,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
485 532,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 696,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
739 516,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
602 134,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 820,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 314,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
93 912,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
353 620,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
280 631,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 604,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
108 513,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1 507,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
135 175,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 249,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 300,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
47 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 689,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

476 092,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
42 266,2
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
42 266,2
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
230 715,5
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
230 715,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 332 429,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 240 509,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
331 383,6
002
Программа занятости
485 532,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 696,8
005
Государственная адресная социальная помощь
739 516,5
006
Оказание жилищной помощи
7 600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
602 134,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 820,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 314,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
93 912,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
353 620,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
280 631,0
021
Капитальные расходы государственного органа
14 604,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
108 513,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
1 507,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
135 175,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 249,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 300,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
47 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 689,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов