Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласының әкімдігінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 452 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 8041 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Курчатов қаласының әкімдігінің 03.02.2023 № 210.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Курчатов қаласының әкімдігінің 03.02.2023 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31-бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектерге арналған жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 14010 нөмерімен тіркелген) сәйкес, Курчатов қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыскерлердің тізімдік саны көрсетілген Курчатов қаласы ұйымдарына:
елуден жүз адамға дейін - жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
жүз бір адамнан екі жүз елу адамға дейін - жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
екі жүз елу бірден артық адам - жұмыскерлердің тізімдік саны төрт пайызы мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен бекітілген тәртіпте:
1) осы қаулының Шығыс Қазақстан облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Курчатов қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілсін;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Курчатов қаласы әкімдігінің интернет-желісінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Курчатов қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 180 "Мүгедектерге арналған жұмыс орындарының квотасы туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2017 жылғы 16 маусымдағы 5082 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 3 шілдеде, 2017 жылғы 29 маусымда № 26 (1141) "7 дней" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов
Постановление акимата города Курчатов Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 452. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 декабря 2020 года № 8041. Утратило силу постановлением акимата города Курчатов области Абай от 03.02.2023 № 210.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Курчатов области Абай от 03.02.2023 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О занятости населения", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 14010) акимат города Курчатов ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда организациям города Курчатов со списочной численностью работников:
от пятидесяти до ста человек - в размере двух процентов от списочной численности работников;
от ста одного до двухсот пятидесяти человек - в размере трех процентов от списочной численности работников;
свыше двухсот пятидесяти одного человек - в размере четырех процентов от списочной численности работников.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Курчатов Восточно – Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Восточно – Казахстанской области;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Курчатов;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Курчатов после его официального опубликования.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Курчатов от 15 мая 2017 года № 180 "О квоте рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5082 от 16 июня 2017 года, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 03 июля 2017 года, в газете "7 дней" 29 июня 2017 года № 26 (1141).

4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары Н. Т. Қошқарбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім Д. Улмесеков

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кошкарбаева Н.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Д. Улмесеков