Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 қарашадағы № 56/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 желтоқсанда № 7915 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 58/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 58/3-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 17 қарашадағы № 43/490-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VІ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7858 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6475 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 14 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 805 898,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 721 848,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 226,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –5 225,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 076 598,3 мың теңге;
2) шығындар – 12 138 207,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 164 924,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 182 107,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 183,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 81 420,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 81 420,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 26 ноября 2020 года № 56/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 4 декабря 2020 года № 7915. Утратило силу - решением маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 58/3-VI
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 24.12.2020 № 58/3-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 ноября 2020 года № 43/490-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7858) Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6475, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 14 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 805 898,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 721 848,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 226,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 225,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 076 598,3 тысяч тенге;
2) затраты – 12 138 207,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 164 924,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 182 107,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 183,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 81 420,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 81 420,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 578 654,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 578 654,1мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 467 944,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 183,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 127 892,2 мың теңге.";
аталған шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес келесі редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Белибаев
Мәслихат хатшысы Е. Лдибаев
Абай аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 578 654,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 578 654,1 тысяч тенге;
поступление займов – 2 467 944,9 тысяч тенге;
погашение займов - 17 183,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 892,2 тысяч тенге.";
приложении 1, 5 к указанному решению изложить в следущей редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Белибаев
Секретарь маслихата Е. Лдибаев
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата

2 226,9
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
842,1
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
753,8
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
716,8
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
37,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
88,3
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
65,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
23,3
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
605,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
605,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
605,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
779,8
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
779,8
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
779,8
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
5 225,1
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
2 058,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
2 058,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
2 058,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
3 167,1
1
Жерді сату
3 167,1
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
3 167,1
4
Трансферттер түсімі
9 076 598,3
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
0,3
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, аулдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
0,3
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
0,3
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
9 076 598,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
9 076 598,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

2 226,9
01
Доходы от государственной собственности
842,1
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
753,8
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
716,8
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
37,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
88,3
06
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям
65,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
23,3
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
605,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим
605,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
605,0
06
Прочие неналоговые поступления
779,8
1
Прочие неналоговые поступления
779,8
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
779,8
3
Поступления от продажи основного капитала
5 225,1
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
2 058,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
2 058,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
2 058,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
3 167,1
1
Продажа земли
3 167,1
01
Поступления от продажи земельных участков
3 167,1
4
Поступления трансфертов
9 076 598,3
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
0,3
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
0,3
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
0,3
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
9 076 598,0
2
Трансферты из областного бюджета
9 076 598,0
01
Целевые текущие трансферты

868,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
868,0
2
Әлеуметтiк көмек
305 271,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
305 271,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138 474,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 595,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 326,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 576,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 348,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
44 008,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
15 219,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 725,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32 580,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 580,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 460,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 015,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
605,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 445 962,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
462 041,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
462 041,3
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 956,3
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
409 575,0
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
33 510,0
2
Коммуналдық шаруашылық
3 983 921,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 983 921,3
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
83 898,3
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

868,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
868,0
2
Социальная помощь
305 271,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
305 271,0
002
Программа занятости
138 474,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 595,0
006
Оказание жилищной помощи
6 326,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 576,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 348,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
44 008,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 219,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 725,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32 580,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 580,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 460,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 015,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
605,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 445 962,6
1
Жилищное хозяйство
462 041,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
462 041,3
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 956,3
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
409 575,0
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
33 510,0
2
Коммунальное хозяйство
3 983 921,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 983 921,3
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
83 898,3
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов