Шемонаиха ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардың мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 қыркүйектегі № 56/7-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 қыркүйекте № 7539 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 21/6-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 25.09.2024 № 21/6-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 5-тармағына сәйкес Шемонаиха ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына көрсетілетін коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алуға, алушылардан өтініштерін талап етпей, бюджет қаражаты есебінен 11,197 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік қолдау көрсетілсін.
2. Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің (одан әрі - әлеуметтік қолдау) келесі тәртібі белгіленсін:
1) әлеуметтік қолдауды тағайындауды мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының бірінші басшыларымен бекітілген жиынтық тізімдердің негізінде уәкілетті орган – "Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүзеге асырады;
2) әлеуметтік қолдау Шемонаиха ауданы аумағындағы ауылдық елді мекендерде тұрақты тұратын және жұмыс істейтін тұлғаларға көрсетіледі;
3) әлеуметтік қолдау жылына бір рет екінші деңгейдегі банктер арқылы беріледі.
3. Әлеуметтік қолдау көрсетуден бас тарту негіздемелері:
1) Шемонаиха ауданының шегінен тысқары ауылдық жерде тұру;
2) жергілікті атқарушы органмен анықталған әлеуметтік қолдау алу құқығы бар лауазымдар тізіліміне сәйкес келмеуі;

Об оказании социальной поддержки специалистам государственных организаций, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Шемонаихинского района
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 3 сентября 2020 года № 56/7-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 16 сентября 2020 года № 7539. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 сентября 2024 года № 21/6-VIII
Сноска. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.09.2024 № 21/6-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств, в размере 11,197 месячных расчетных показателей специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Шемонаихинского района, без истребования заявлений от получателей.
2. Определить следующий порядок оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива (далее – социальная поддержка):
1) назначение социальной поддержки осуществляется уполномоченным органом – государственным учреждением "Отдел занятости, и социальных программ Шемонаихинского района" на основании сводных списков, утвержденных первыми руководителями государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта;
2) социальная поддержка оказывается лицам, постоянно проживающим и работающим в сельских населенных пунктах на территории Шемонаихинского района;
3) социальная поддержка предоставляется один раз в год через банки второго уровня.
3. Основания для отказа предоставляемой социальной поддержки:
1) проживание в сельской местности за пределами Шемонаихинского района;
2) несоответствие перечню должностей, имеющих право на социальную поддержку, определяемые местным исполнительным органом;

3) ағымдағы жылы әлеуметтік қолдау тағайындалған жағдайда, жыл ішінде екінші рет жүгінуі.
4. Күші жойылды деп танылсын:
1) Шемонаиха аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 қазандағы № 29/10-VI "Шемонаиха ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардың мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-192 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 қарашада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешімі;
2) Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 50/6-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 қазандағы № 29/10-VI "Шемонаиха ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардың мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету туралы" шешімінің қолданылуын тоқтату туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6881 болып тіркелген, 2020 жылғы 20 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешімі.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Яровикова
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы А. Боровикова

3) повторное обращение в течении года, в случае назначения социальной поддержки в текущем году.
4. Признать утратившими силу:
1) решение Шемонаихинского районного маслихата от 25 октября 2018 года № 29/10-VI "Об оказании социальной поддержки специалистам государственных организаций, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Шемонаихинского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-192, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 ноября 2018 года);
2) решение Шемонаихинского районного маслихата от 6 апреля 2020 года № 50/6-VI "О приостановлении действия решения Шемонаихинского районного маслихата от 25 октября 2018 года № 29/10- VI "Об оказании социальной поддержки специалистам государственных организаций, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Шемонаихинского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6881, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 апреля 2020 года).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Яровикова
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата А. Боровикова