2021-2023 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 60/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 8324 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7989 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 7 260 208,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 285 792,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 650,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 89 731,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 872 035,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 441 590,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 16 024,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 544,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 520,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -197 406,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 197 406,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 24 544,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 520,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 181 382,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 12/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы №44/495-VI шешімімен (нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7989 болып тіркелген) белгіленген аудан бюджетіне 2021 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзiнен ұсталатын кірістерден жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтерінің 100 пайыз мөлшерінде орындалуы қабылдансын.

О бюджете Шемонаихинского района на 2021-2023 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2020 года № 60/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 8 января 2021 года № 8324. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно - Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 260 208,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 285 792,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12 650,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 89 731,0 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 4 872 035,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 441 590,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 024,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 544,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 520,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -197 406,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 197 406,1тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 24 544,0 тысячи тенге;
погашение займов – 8 520,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 181 382,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.12.2021 № 12/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Принять к исполнению на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989).

3. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген бюджеттік субвенция көлемі 2021 жылға арналған сомасы 3 409 981 мың теңге, 2022 жылға арналған сомасы 3 420 869 мың теңгежәне 2023 жылға арналған сомасы 3 431 132 мың теңге ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 276 015 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
Шемонаиха қаласы – 43 030 мың теңге;
Первомайский кенті–20 368 мың теңге;
Усть-Таловка кенті–56 306 мың теңге;
Верх-Уба ауылдық округі - 20 648 мың теңге;
Выдриха ауылдық округі –22 419 мың теңге;
Волчанка ауылдық округі –20 282 мың теңге;
Вавилон ауылдық округі –6 318 мың теңге;
Зевакино ауылдық округі –20 361 мың теңге;
Каменев ауылдық округі – 18 646 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі –22 270 мың теңге.
Разин ауылдық округі –25 367 мың теңге.
5. алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 18.03.2021 № 3/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 38 661,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 13.12.2021 № 12/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мұқтаж адамдардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке сомасы 45 655,0 мың теңге нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 03.08.2021 № 6/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 165 533,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 03.08.2021 № 6/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға 16 471,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 03.08.2021 № 6/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 322 768,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 03.08.2021 № 6/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).

3. Учесть в районном бюджете объем бюджетных субвенции, переданных из областного бюджета в бюджет района на 2021 год в сумме 3 409 981 тысяча тенге, на 2022 год в сумме 3 420 869 тысяч тенге и на 2023 год в сумме 3 431 132 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 276 015 тысяч тенге, в том числе:
город Шемонаиха – 43 030 тысяч тенге;
поселок Первомайский - 20 368 тысяч тенге;
поселок Усть-Таловка - 56 306 тысяч тенге;
Верх-Убинский сельский округ – 20 648 тысяч тенге;
Выдрихинский сельский округ – 22 419 тысяч тенге;
Волчанский сельский округ – 20 282 тысячи тенге;
Вавилонский сельский округ - 6 318 тысяч тенге;
Зевакинский сельский округ – 20 361 тысяча тенге;
Каменевский сельский округ -18 646 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ- 22 270 тысяч тенге;
Разинский сельский округ- 25 367 тысяч тенге.
5. исключен решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.03.2021 № 3/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 38 661,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.12.2021 № 12/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 45 655,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.08.2021 № 6/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 165 533,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.08.2021 № 6/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 16 471,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.08.2021 № 6/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 272 955 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.08.2021 № 6/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға 799 267 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 18.03.2021 № 3/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 197 550,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 799 267 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.03.2021 № 3/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
11-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 197 550,0 тысяч тенге.

Ескерту. Шешімі 11-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 03.08.2021 № 6/2-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. 4-қосымшаға сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
13. Осы шешiм 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы Ж. Бектурсунов
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы А. Боровикова
Шемонаиха
аудандық мәслихатының

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.08.2021 № 6/2-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Признать утратившими силу некоторые решения Шемонаихинского районного маслихата, согласно приложению 4.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Ж. Бектурсунов
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата А. Боровикова
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского
районного маслихата

2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 60/2-VI шешіміне 4 қосымша
Шемонаиха аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6489 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 15 қаңтарда жарияланған).
2. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 50/4-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 15 сәуірде жарияланған).
3. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 51/4-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7044 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 11 мамырда жарияланған).
4. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 маусымдағы № 53/2-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу турал" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7214 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 29 маусымда жарияланған).
5. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 54/3-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7348 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 18 шілдеде жарияланған).
6. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 5 тамызда № 55/6-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7438 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкінде 2020 жылғы 13 тамызда жарияланған).

от 29 декабря 2020 года
№ 60/2-VI
Перечень утративших силу некоторых решений Шемонаихинского районного маслихата
1. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6489, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 января 2020 года).
2. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 1 апреля 2020 года № 50/4-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6868, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 апреля 2020 года).
3. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 30 апреля 2020 года № 51/4-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7044, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 11 мая 2020 года).
4. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 12 июня 2020 года № 53/2-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинскогорайонного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7214, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 29 июня 2020 года).
5. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 2 июля 2020 года № 54/3-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7348, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 18 июля 2020 года).
6. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 5 августа 2020 года № 55/6-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7438, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 13 августа 2020 года).

7. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 қазандағы № 57/6-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7770 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкінде 2020 жылғы 5 қарашада жарияланған).
8. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 желтоқсанда № 59/2-VI "Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/2-VI "2020-2022 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7920 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкінде 2020 жылғы 9 желтоқсанда жарияланған).

7. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 22 октября 2020 года № 57/6-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинскогорайонного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7770, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 5 ноября 2020 года).
8. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 3 декабря 2020 года № 59/2-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7920, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 9 декабря 2020 года).