Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 18 наурыздағы № 33-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 наурызда № 6091 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2021 № 3-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген, 2019 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 172 968 599 мың теңге:
салықтық түсімдер – 40 647 871 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 462 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 131 967 266 мың теңге;
2) шығындар – 170 032 843 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 053 926 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 21 701 270 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 647 344 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 307 755 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 307 755 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 425 925 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 425 925 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 945 795 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 678 591 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 158 721 мың теңге.";
3-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі мен кредиттер 63 572 552 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:";
жиырма жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 18 марта 2020 года № 33-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 марта 2020 года № 6091. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3-10
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2021 № 3-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 172 968 599 тысяч тенге:
налоговые поступления – 40 647 871 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 352 462 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 131 967 266 тысяч тенге;
2) затраты – 170 032 843 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 053 926 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 21 701 270 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 647 344 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 307 755 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 307 755 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 425 925 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 425 925 тысяч тенге:
поступление займов – 14 945 795 тысяч тенге;
погашение займов – 6 678 591 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 158 721 тысяча тенге.";
в пункте 3:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"1) учесть в областном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 63 572 552 тысячи тенге:";
абзац двадцать седьмой изложить в следующей редакции:

"орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 677 760 мың теңге;";
6-тармақ 5)-тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"5) Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Орал қаласы, Ақжайық, Бөкей ордасы, Бөрлі, Жаңақала, Жәнібек, Бәйтерек, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері мен ағымдағы нысаналы трансферттер 12 013 035 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
3 828 726 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
8 184 309 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 677 760 тысяч тенге;";
пункт 6 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
город Уральск, Акжаикский, Бокейординский, Бурлинский, Жангалинский, Жанибекский, Бәйтерек, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (города областного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 12 013 035 тысяч тенге, в том числе:
3 828 726 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
8 184 309 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (города областного значения) бюджетам осуществляется на основании Постановления акимата Западно-Казахстанской области.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

104 515
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 515
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
204 468
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
39 899
005
Жастар саясаты саласында iс-шараларды iске асыру
164 569
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 975 519
1
Отын және энергетика
1 975 519
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 004 026
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
1 004 026
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
971 493
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
971 493
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
11 541 395
1
Ауыл шаруашылығы
9 857 858
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
8 869 709
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 800
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
784 991
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
59 072
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
8 543
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
122 847
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
21 121
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 174
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
70 437
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 276 560
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 789 636
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 217 493
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

104 515
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
104 515
283
Управление по вопросам молодежной политики области
204 468
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
39 899
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
164 569
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 975 519
1
Топливо и энергетика
1 975 519
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 004 026
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
1 004 026
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
971 493
007
Развитие теплоэнергетической системы
971 493
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11 541 395
1
Сельское хозяйство
9 857 858
255
Управление сельского хозяйства области
8 869 709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
113 800
002
Субсидирование развития семеноводства
784 991
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
59 072
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
8 543
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
122 847
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
21 121
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 174
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
70 437
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 276 560
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 789 636
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 217 493
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
63 699
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
63 699
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
149 738
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 738
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
349 420
054
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
114 969
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
234 451
14
Борышқа қызмет көрсету
59 674
1
Борышқа қызмет көрсету
59 674
257
Облыстың қаржы басқармасы
59 674
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
56 351
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 323
15
Трансферттер
49 087 201
1
Трансферттер
49 087 201
257
Облыстың қаржы басқармасы
49 087 201
007
Субвенциялар
47 914 192
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
78 751
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
302 985
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
791 273
3) Таза бюджеттік кредиттеу
15 053 926
Бюджеттік несиелер
21 701 270
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 074 557
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15 074 557
271
Облыстың құрылыс басқармасы
13 781 442
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
13 781 442
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 293 115
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
834 832
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
458 283
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

258
Управление экономики и бюджетного планирования области
63 699
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
63 699
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
149 738
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
149 738
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
349 420
054
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
114 969
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
234 451
14
Обслуживание долга
59 674
1
Обслуживание долга
59 674
257
Управление финансов области
59 674
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
56 351
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 323
15
Трансферты
49 087 201
1
Трансферты
49 087 201
257
Управление финансов области
49 087 201
007
Субвенции
47 914 192
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
78 751
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
302 985
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
791 273
3) Чистое бюджетное кредитование
15 053 926
Бюджетные кредиты
21 701 270
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 074 557
1
Жилищное хозяйство
15 074 557
271
Управление строительства области
13 781 442
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
13 781 442
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 293 115
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
834 832
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
458 283
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения