Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлік беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 181 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 тамызда № 6333 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы №370 "Батыс Қазақстан облысының облыстық, қалалық және аудандық бюджеттерден қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4657 тіркелген, 2017 жылы 23 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының басшысы Б.Ә.Батаевқа жүктелсін.
4. Батыс Қазақстан облысы әкімі аппараты мемлекеттік-құқықтық жұмыстар бөлімінің басшысы (Г.Ж.Рахметова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Г. Искалиев
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2020 жылғы
30 шілдедегі № 181 қаулысымен
бекітілген
Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі – Қағидалар) Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне (бұдан әрі – Қызметші) қызметтік куәлігін беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области и его описания
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 30 июля 2020 года № 181. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 4 августа 2020 года № 6333
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области и его описание.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2016 года № 370 "Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения местных исполнительных органов Западно-Казахстанской области, финансируемых из областного, городского и районного бюджетов, и его описания" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4657, опубликованное 23 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Западно-Казахстанской области Батаева Б.А.
4. Руководителю государственно-правового отдела работы аппарата акима Западно-Казахстанской области (Рахметова Г.Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Г. Искалиев
Утверждены
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 30 июля 2020 года № 181
Правила выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области и его описание
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области и его описание (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" (далее – Служащий).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – Служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.

3. Қызметтік куәлік осы қаулымен бекітілген сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік қолданыстағы заңнамаға сәйкес, осы лауазымға тағайындауға құқығы бар лауазымды тұлғаның (басшының) қолы қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік мемлекеттік қызметшілерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған, сондай-ақ бүлінген жағдайда 2 жыл мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызметшілер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлік беруді есепке алу журналына (бұдан әрі – есепке алу журналы) қол қояды.
7. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің персоналды басқару қызметінің сейфінде сақталады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі жөнінде түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті персоналды басқару қызметтерінің қызметтік куәлікті беруге жауапты қызметкерлері қайтарып алады.
9. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшыcы жүзеге асырады.
10. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысына жазбаша (еркін) нысанда дереу хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
11. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша персоналды басқару қызметі қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
12. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы персоналды басқару қызметі хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлік қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін, персоналды басқару қызметімен беріледі.

3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим постановлением.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью должностного лица (руководителя), имеющего право назначения на данную должность, в соответствии с действующим законодательством.
6. Служебные удостоверения выдаются служащим при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также в случае порчи ранее выданного удостоверения сроком на 2 года.
За полученное служебное удостоверение служащие расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области (далее – журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе cлужбы управления персоналом государственного учреждения "Аппарат акима Западно-Казахстанской области".
8. При вручении служебного удостоверения служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками служб управления персоналом, ответственными за выдачу служебного удостоверения.
9. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляется руководителем государственного учреждения "Аппарат акима Западно-Казахстанской области".
10. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Западно-Казахстанской области", подает объявление в средства массовой информации.
11. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, служба управления персоналом проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия государственного учреждения "Аппарат акима Западно-Казахстанской области" рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
12. Утерянные служебные удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется служба управления персоналом. Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается службой управления персоналом после проведения служебного расследования.

13. Мемлекеттік қызметші жұмыстан босатылған кезде қызметтік куәлікті персоналды басқару қызметіне тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беруге жауапты адамның қолы қойылады.
14. Мемлекеттік қызметшілер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы жою туралы тиісті акті жасала отырып, бір жылда бір рет жоюға жатады.
3. Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшінің, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
15. Қызметтік куәліктің мұқабасы қара көк түсті жасанды былғарыдан немесе бумвинилден, көлемі 19 сантиметр х 6,5 сантиметр (ашып көрсетілген түрінде) болады.
16. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы орналасқан, одан төмен мемлекеттік тілде типографиялық қаріппен
17. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАТЫС ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ", "РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН ЗАПАДНО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ" деген жазулар, одан төмен, мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.
18. Сол жағында: көлемі 2,5 сантиметр х 3,5 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), осы лауазымға тағайындауға құқығы бар лауазымды тұлғаның (басшының) қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған қазақ тіліндегі мәтін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы.
19. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
Батыс Қазақстан облысы
әкімімен тағайындалатын
мемлекеттік саяси қызметшіге,
"А" корпусының мемлекеттік
әкімшілік қызметшісіне
қызметтік куәлік беру
қағидаларына қосымша
нысан
Батыс Қазақстан облысы әкімімен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлік беруді есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөніндегі жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстырғаны және тапсырғаны (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы, жоғалуы) туралы белгі
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: Есепке алу журналы тігіледі, нөмірленеді және персоналды басқару қызметінің қолымен және мөрімен расталады.

13. При увольнении служащий сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом.
На обходном листе при сдаче удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
14. Служебные удостоверения, сданные служащими при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
3. Описание служебного удостоверения политического государственного служащего, административного государственного служащего корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области
15. Обложка служебного удостоверения состоит из кожзаменителя или бумвинила темно-синего цвета, размером 19 сантиметра х 6,5 сантиметра (в развернутом состоянии).
16. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись
17. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАТЫС ҚАЗАКСТАН ОБЛЫСЫ", "РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН ЗАПАДНО-КАЗАХСТАНСКАЯ ОБЛАСТЬ" под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой, надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
18. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 сантиметра х 3,5 сантиметра, текст на казахском языке - фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность, заверенный подписью должностного лица (руководителя), имеющего право назначения на данную должность и гербовой печатью.
19. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке - фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность. Ниже указывается срок действия удостоверения.
Приложение
к Правилам выдачи служебного
удостоверения политическому
государственному служащему,
административному
государственному служащему
корпуса "А" назначаемым
акимом Западно-Казахстанской
области
форма
Журнал учета выдачи служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" назначаемым акимом Западно-Казахстанской области
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: Журнал учета прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью и печатью Службы управления персоналом.