2021-2023 жылдарға арналған Желаев ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 56-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 6631 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Орал қаласының Желаев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 114 673 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 422 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 205 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 105 046 мың теңге;
2) шығындар – 115 207 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -534 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 534 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 534 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 18.11.2021 № 10-2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған Желаев ауылдық округінің бюджеті түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 56-3 "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылы 24 желтоқсанда № 6598 тіркелген) сәйкес қалыптастырылады.
3. 2021 жылға арналған Желаев ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 67 436 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын мен қызметтерді тауарлармен өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
5. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру қарастырылсын.

О бюджете Желаевского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 56-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 25 декабря 2020 года № 6631.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Желаевского сельского округа города Уральск на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 114 673 тысячи тенге:
налоговые поступления – 9 422 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 205 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 105 046 тысяч тенге;
2) затраты – 115 207 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -534 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 534 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 534 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 18.11.2021 № 10-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в бюджет Желаевского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Уральского городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 56-3 "О городском бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 24 декабря 2020 года № 6598).
3. Учесть в бюджете Желаевского сельского округа на 2021 год поступление субвенции, передаваемой из городского бюджета в сумме 67 436 тысяч тенге.
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
5. Предуссмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2021 года.

6. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
7. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Сертеков
Орал қалалық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы
М. Каженов
Орал қалалық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№56-6 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған Желаев ауылдық округінің бюджеті

6. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
7. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Н. Сертеков
Временно исполняющий обязанности секретаря
Уральского городского маслихата
М. Каженов
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 25 декабря 2020 года № 56-6
Бюджет Желаевского сельского округа на 2021 год