2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 56-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 6620 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 40-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6555 тіркелген) сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 512 884 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 440 623 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 920 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 030 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 063 311 мың теңге;
2) шығындар – 10 763 610 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 290 211 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 379 898 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 687 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 540 937 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540 937 мың теңге;
қарыздар түсімі – 379 867 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 89 688 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 250 758 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 27.12.2021 № 11-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 40-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6555 тіркелген) және осы шешімнің 5, 6 – тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 – бабы басшылыққа және қаперге алынсын.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы соммасы 1 413 804 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 56-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 декабря 2020 года № 6620.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6555) Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 512 884 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 440 623 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 920 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 030 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 063 311 тысяч тенге;
2) затраты – 10 763 610 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 290 211 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 379 898 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 687 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 540 937 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540 937 тысяч тенге;
поступление займов – 379 867 тысяч тенге;
погашение займов – 89 688 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 250 758 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.12.2021 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в районный бюджет на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6555) и согласно пунктам 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 1 413 804 тысячи тенге, в том числе:

1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 1 368 884 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 123 408 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 34 718 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 9 269 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 765 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге – 5 179 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға, көру қабілетінен айырылған мүгедектерге – 3 727 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 27 382 мың теңге;
жастар практикасына – 59 069 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар – 49 589 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 86 401 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 17 504 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 81 436 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапаев кентінің солтүстік және оңтүстік тұрғын ауданының (газ желілері) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысты (қайта түзету) – 92 941 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапаев ауылы екі 3 қабатты 24 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысы – 20 000 мың теңге;
Ақжайық ауданы Тайпақ ауылындағы екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үй құрылысы – 23 560 мың теңге;
Ақжайық ауданы Тінәлі ауылында су құбырының құрылысы – 129 207 мың теңге;
Ақжайық ауданы Самал ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 125 142 мың теңге;
Ақжайық ауданы Мойылды ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы – 147 049 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 332 538 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 44 920 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 21 586 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға - 9 643 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапев ауылында су құбырын қайта құру ЖСҚ жасақтау - 13 691 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2021 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:

1) из республиканского бюджета в общей сумме 1 368 884 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 123 408 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 34 718 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 9 269 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка - 765 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 5 179 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройтсва инвалидов с нарушением зрения - 3 727 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 27 382 тысячи тенге;
на молодежную практику - 59 069 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды - 49 589 тысяч тенге;
на общественные работы – 86 401 тысяча тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения - 17 504 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений - 81 436 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (газоснабжение) северного и южного жилого района в поселок Чапаево Акжаикского района (корректировки)- 92 941 тысяча тенге;
на строительство двух 3-х этажных 24 квартирных жилых домов в поселке Чапаево Акжаикского района - 20 000 тысяч тенге;
на строительство двухэтажного 12 квартирного жилого дома в селе Тайпак Акжаикского района - 23 560 тысяч тенге;
на строительство водопровода селе Тинали Акжаикского района - 129 207 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Самал Акжаикского района - 125 142 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Мойылды Акжаикского района - 147 049 тысяч тенге.
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 332 538 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 44 920 тысяч тенге:
государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей - 21 586 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам - 9 643 тысячи тенге;
разработка ПСД реконструкция водопровода село Чапаево Акжаикского района - 13 691 тысяча тенге.
5. Установить на 2021 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:

1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2021 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 6 461 133 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер – 432 797 мың теңге көлемінде 4 – қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 23 855 мың теңге көлемінде бекітілсін.

1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2021 год в общей сумме 6 461 133 тысячи тенге.
8. Утвердить объемы трасфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления на 2021 год в размере – 432 797 тысяч тенге согласно приложению 4.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере – 23 855 тысяч тенге.

2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 28.07.2021 № 6-2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2021 № 6-2 (вводится в действие с 01.01.2021).

11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.
12. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (А. Умбеталиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

11. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год предоставление подъемного пособия и социальной помощи для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
12. Руководителю аппарата районного маслихата (Умбеталиев А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25475
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
25475
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25525
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
25525
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
14
Борышқа қызмет көрсету
0
1
Борышқа қызмет көрсету
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
0
15
Трансферттер
6228813
1
Трансферттер
6228813
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6228813
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
0
038
Cубвенциялар
440674
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
5788139
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
0

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25475
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
25475
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25525
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
25525
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
14
Обслуживание долга
0
1
Обслуживание долга
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
0
15
Трансферты
6228813
1
Трансферты
6228813
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6228813
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
0
016
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
0
038
Субвенции
440674
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
5788139
051
Трансферты органам местного самоуправления
0

18014
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18014
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18014
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
54338
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
54338
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
54338
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15900
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15900
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15900
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15900
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
0
12
Көлік және коммуникация
144836
1
Автомобиль көлігі
142260
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
142260
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
138669
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3591
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2576
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2576
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2576
13
Басқалар
74332
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0

18014
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18014
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18014
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
007
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
54338
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
54338
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки
специалистов
54338
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15900
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15900
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15900
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15900
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
0
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
0
12
Транспорт и коммуникации
144836
1
Автомобильный транспорт
142260
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
142260
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
138669
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3591
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2576
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2576
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2576
13
Прочие
74332
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0