Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 48-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 6110 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 наурыздағы № 2-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 04.03.2021 № 2-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5919 тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 507 221 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 989 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 160 413 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 270 416 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 087 122 мың теңге;
2) шығындар – 18 518 233 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 145 890 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 190 872 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92 182 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 92 182 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 249 084 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 249 084 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 449 112 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 225 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 025 708 мың теңге.";
4 – тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 867 677 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 98 052 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года №45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2020 года № 48-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 апреля 2020 года № 6110. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 марта 2021 года № 2-7
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 2-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года №45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5919, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 507 221 тысяча тенге:
налоговые поступления – 11 989 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 160 413 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 270 416 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 087 122 тысячи тенге;
2) затраты – 18 518 233 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 145 890 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 190 872 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92 182 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 92 182 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 249 084 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 249 084 тысячи тенге:
поступление займов – 2 449 112 тысяч тенге;
погашение займов – 225 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 025 708 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 867 677 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 98 052 тысячи тенге;

балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 16 037 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 8 811 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 9 123 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге - 4 016 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге - 6 315 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге - 460 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 10 953 мың теңге;
жастар практикасына - 52 887 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге - 18 557 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 19 517 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 119 136 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 9 974 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 33 674 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 354 622 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 574 745 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 88 471 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға- 789 646 мың теңге, соның ішінде: әлеуметтік - осал топтар үшін тұрғын үй салуға- 487 246 мың теңге, аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға - 302 400 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 305 001 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге - 190 872 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру - 156 808 мың теңге.";
7 – тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

на гарантированный социальный пакет детям – 16 037 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 8 811 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 9 123 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 4 016 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 6 315 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida - 460 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на молодежную практику – 52 887 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес- идей, в том числе молодежи категории NEET, малообеспеченным многодетным семьям, малообеспеченным трудоспособным инвалидам - 18 557 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 19 517 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 119 136 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 9 974 тысячи тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 33 674 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 354 622 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 574 745 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 88 471 тысяча тенге;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер" - 789 646 тысяч тенге, в том числе: строительство жилья для социально уязвимых слоев населения – 487 246 тысяч тенге; строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей – 302 400 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной Программы развития регионов до 2025 года – 305 001 тысяча тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов- 190 872 тысячи тенге;
кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов - 156 808 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 652 865 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 4- қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрайымы К. Султанова
Мәслихат хатшысы А. Куликешкв
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 31 наурыздағы
№48-1 шешіміне 1 – қосымша
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№45-6 шешіміне 1 - қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 652 865 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии К. Султанова
Секретарь маслихата А. Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 31 марта 2020 года №48-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 30 декабря 2019 года №45-6
Районный бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

323 604
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
160 907
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
160 907
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
291 636
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
291 636
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 578
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
258 852
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
12 206
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
724 606
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
179 721
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 517
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
169 517
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 204
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 204
2
Әлеуметтік көмек
458 448
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
458 448
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
162 741
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 695
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 007
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 420
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 821
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
85 402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
62 121
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 241
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
86 437
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 837
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 817
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

323 604
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
160 907
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
160 907
9
Прочие услуги в области образования
291 636
464
Отдел образования района (города областного значения)
291 636
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20 578
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
258 852
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 206
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
724 606
1
Социальное обеспечение
179 721
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 517
005
Государственная адресная социальная помощь
169 517
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 204
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 204
2
Социальная помощь
458 448
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
458 448
002
Программа занятости
162 741
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 695
006
Оказание жилищной помощи
4 007
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 420
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 821
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 402
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62 121
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 241
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
86 437
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 817
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат