Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 49-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 сәуірде № 6154 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 наурыздағы № 2-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 04.03.2021 № 2-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы №45-6 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5919 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 507 221 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 989 098 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 160 585 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 270 416 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 087 122 мың теңге;
2) шығындар – 18 573 876 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 840 885 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 885 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92 182 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 92 182 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 999 722 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 999 722 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 199 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 225 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 025 708 мың теңге.";
5 – тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 419 195 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 апреля 2020 года № 49-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 13 апреля 2020 года № 6154. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 марта 2021 года № 2-7
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 2-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 30 декабря 2019 года №45-6 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5919, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 507 221 тысяча тенге:
налоговые поступления – 11 989 098 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 160 585 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 270 416 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 087 122 тысячи тенге;
2) затраты – 18 573 876 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 840 885 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 885 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92 182 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 92 182 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 999 722 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 999 722 тысячи тенге:
поступление займов – 3 199 750 тысяч тенге;
погашение займов – 225 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 025 708 тысяч тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 3 419 195 тысяч тенге:";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:

"Ақсай қаласы Қызылтал ауылының Строительный-4 мөлтек ауданы автожолдарын күрделі жөндеу – 538 187 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
Бөрлі ауданы Ақбұлақ ауылындағы су құбырын қайта құру – 212 451 мың теңге.";
8 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған төмен тұрған бюджеттерге субвенциялар сомасын бөлу және бюджеттік алып қоюлар 1 476 164 мың теңге көлемінде 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің 1- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 4- қосымшасы осы шешімнің 2- қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрағасы М. Дияров
Мәслихат хатшысы А. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихаттың

"капитальный ремонт дорог в микрорайоне Строительный - 4 в селе Кызылтал города Аксай – 538 187 тысяч тенге;";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"реконструкция водопровода в селе Акбулак Бурлинского района – 212 451 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Утвердить распределение суммы субвенции и бюджетных изъятий нижестоящих бюджетов на 2020 год в размере 1 476 164 тысячи тенге, согласно приложению 4.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии М. Дияров
Секретарь маслихата А. Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата

85 402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
62 121
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 241
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
86 437
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 837
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 817
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 166
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 775
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
18 579
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 600
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25 600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 356 026
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 588 604
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 449 960
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 401 159
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
48 801
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
138 644
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
138 644
2
Коммуналдық шаруашылық
411 933
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
231 512
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
16 061
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
215 451
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
180 421
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
83 435
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
45 067
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
51 919
3
Елді мекендерді көркейту
355 489
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

85 402
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62 121
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 241
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
86 437
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 817
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500
021
Капитальные расходы государственного органа
1 166
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 775
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
18 579
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 600
094
Предоставление жилищных сертифиактов как социальная помощь
25 600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 356 026
1
Жилищное хозяйство
3 588 604
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 449 960
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 401 159
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
48 801
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
138 644
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
138 644
2
Коммунальное хозяйство
411 933
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
231 512
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
16 061
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
215 451
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
180 421
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
83 435
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
45 067
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
51 919
3
Благоустройство населенных пунктов
355 489
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өнделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
6
Жер қатынастары
27 877
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
27 877
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 527
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
8 000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 773
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 773
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 773
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
142 520
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
142 520
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
142 520
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 261
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
91 909
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
12
Көлік және коммуникация
1 390 541
1
Автомобиль көлігі
1 323 441
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1323441
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
463 277
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
465 745
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
394 419
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
67 100
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

006
Организация санитарного убоя больных животных
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
6
Земельные отношения
27 877
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
27 877
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 527
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8 000
007
Капитальные расходы государственного органа
350
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 773
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 773
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 773
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
142 520
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
142 520
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
142 520
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
50 261
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
91 909
015
Капитальные расходы государственного органа
350
12
Транспорт и коммуникации
1 390 541
1
Автомобильный транспорт
1 323 441
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 323 441
020
Развитие транспортной инфраструктуры
463 277
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
465 745
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
394 419
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
67 100
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)