Жаңақала ауданында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 шілдедегі № 50-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 шілдеде № 6297 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдері туралы" (Салық кодексі) Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнін қосымшасына сәйкес, Жаңақала ауданы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары белгіленсін және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері автотұрақтар (паркингтер) санатына қарай ұлғайтылсын.
2. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде, жерлеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын жатқан елді мекен Жаңақала ауылы болып айқындалсын.
3. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Саматов
Мәслихат хатшысы З. Сисенғали
Жаңақала аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 13 шілде № 50-2
шешіміне қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайтылуы
№ р/с
Автотұрақтардың (паркингтердің) түрлері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген ауылдағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері, теңге
Базалық мөлшерінің ұлғайтылуы
1.
Автотұрақтардың (паркингтердің) ашық түрдегі
1 санаты
0,48
он есе
2.
Автотұрақтардың (паркингтердің) жабық түрдегі
2 санаты
0,48
он есе

Об установлении категории автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в Жангалинском районе
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 июля 2020 года № 50-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 июля 2020 года № 6297
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) и увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по Жангалинскому району в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложению к настоящему решению.
2. Определить село Жангала близлежащим населенным пунктом, базовые ставки, на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги).
3. Руководителю аппарата Жангалинского районного маслихата (С.Успанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Саматов
Секретарь маслихата З. Сисенғали
Приложение
к решению Жангалинского
районного маслихата
от 13 июля 2020 года № 50-2
Категории автостоянок (паркингов), размер увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
№ п/п
Типы автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в селе, тенге
Увеличение размера базовых ставок
1.
Автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
0,48
в десять раз
2.
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
2 категория
0,48
в десять раз