Сырым аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 50-1 "2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 53-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 сәуірде № 6169 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 ақпандағы № 3-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 18.02.2021 № 3-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 50-1 "2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5921 тіркелген, 2020 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып келесі редакцияда жазылсын:
"2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеттері туралы";
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 538 мың теңге:
салықтық түсімдер – 374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 22 164 мың теңге;
2) шығындар – 22 538 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
2 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2020-2022 жылдарға арналған Аралтөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 439 мың теңге:
салықтық түсімдер – 295 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Сырымского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 50-1 "О бюджете сельских округов на 2020-2022 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 апреля 2020 года № 53-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 апреля 2020 года № 6169. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 февраля 2021 года № 3-3
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.02.2021 № 3-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 50-1 "О бюджете сельских округов на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5921, опубликованное 8 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О бюджетах сельских округов на 2020-2022 годы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 538 тысяч тенге:
налоговые поступления – 374 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 22 164 тысячи тенге;
2) затраты – 22 538 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Аралтобинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 439 тысяч тенге:
налоговые поступления – 295 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

трансферттер түсімі – 16 144 мың теңге;
2) шығындар – 16 439 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
3 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2020-2022 жылдарға арналған Бұлан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 497 мың теңге:
салықтық түсімдер – 181 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 15 316 мың теңге;
2) шығындар – 15 497 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
4 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2020-2022 жылдарға арналған Бұлдырты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 844мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 027 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 29 745 мың теңге;
2) шығындар – 32 922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 078 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 078 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 078 мың теңге.";
5 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2020-2022 жылдарға арналған Елтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов – 16 144 тысячи тенге;
2) затраты – 16 439 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Буланского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 497 тысяч тенге:
налоговые поступления – 181 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 15 316 тысяч тенге;
2) затраты – 15 497 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Булдуртинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 844 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 027 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 29 745 тысяч тенге;
2) затраты – 32 922 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 078 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 078 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 078 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
11 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. 2020-2022 жылдарға арналған Талдыбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 504мың теңге:
салықтық түсімдер – 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 18 234 мың теңге;
2) шығындар – 18 504мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
12 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"12. 2020-2022 жылдарға арналған Шолақаңқаты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 525 мың теңге:
салықтық түсімдер – 357 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 22 168 мың теңге;
2) шығындар – 22 525 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.";
келесі мазмұндағы 14-1 тармақпен толықтырылсын:
"14-1. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінетін нысаналы аудандық трансферттердің жалпы сомасы 20 696 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның ішінде:
1) халық санағын жүргізілуіне байланысты елді мекендерде аншлагтар мен нөмірлерін тұрғын үйлеріне орнатуға – 3 775 мың теңге, оның ішінде:
Алғабас ауылдық округі – 320 мың теңге;
Аралтөбе ауылдық округі – 207 мың теңге;
Бұлан ауылдық округі – 181 мың теңге;
Бұлдырты ауылдық округі – 473 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 82 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 215 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 215 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить бюджет Талдыбулакского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 504 тысячи тенге:
налоговые поступления – 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 18 234 тысячи тенге;
2) затраты – 18 504 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить бюджет Шолаканкатинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 525 тысяч тенге:
налоговые поступления – 357 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 22 168 тысяч тенге;
2) затраты – 22 525 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Предусмотреть в бюджете сельских округов на 2020 год поступления целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 20 696 тысяч тенге, в том числе:
1) на установку аншлагов и номеров жилым домам в населенных пунктах, в связи с проведением переписи населения – 3 775 тысяч тенге, в том числе:
Алгабасский сельский округ – 320 тысяч тенге;
Аралтобинский сельский округ – 207 тысяч тенге;
Буланский сельский округ – 181 тысяча тенге;
Булдуртинский сельский округ – 473 тысячи тенге;
Елтайский сельский округ – 82 тысячи тенге;
Жетикульский сельский округ – 215 тысяч тенге;
Жосалинский сельский округ – 215 тысяч тенге;

Жымпиты ауылдық округі – 1 155 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 291 мың теңге;
Сарой ауылдық округі – 184 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округі – 148 мың теңге;
Шолақаңқаты ауылдық округі – 304 мың теңге;
2) "Жасыл Ел" еңбек жасақтарын ұйымдастыруға – 1 410 мың теңге, оның ішінде:
Бұлдырты ауылдық округі – 282 мың тенге;
Жымпиты ауылдық округі – 1 128 мың теңге;
3) әкімшілік шығыстарды өтеуге – 1 311 мың теңге, оның ішінде:
Бұлдырты ауылдық округі – 400 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 622 мың теңге;
Шолақаңқаты ауылдық округі – 289 мың теңге;
4) Жымпиты ауылдық округінің көшелерді жарықтандыру шығындарын өтеуге – 11 000 мың теңге;

Жымпитинский сельский округ – 1 155 тысяч тенге;
Кособинский сельский округ – 291 тысяча тенге;
Саройский сельский округ – 184 тысячи тенге;
Талдыбулакский сельский округ – 148 тысяч тенге;
Шолаканкатинский сельский округ – 304 тысячи тенге;
2) на организацию трудовых отрядов "Жасыл Ел" – 1 410 тысяч тенге, в том числе:
Булдуртинский сельский округ – 282 тысячи тенге;
Жымпитинский сельский округ – 1 128 тысяч тенге;
3) на возмещение административных расходов – 1 311 тысяч тенге, в том числе:
Булдуртинский сельский округ – 400 тысяч тенге;
Кособинский сельский округ – 622 тысячи тенге;
Шолаканкатинский сельский округ – 289 тысяч тенге;
4) на возмещение затрат по освещению улиц Жымпитинского сельского округа – 11 000 тысяч тенге;

5) Жымпиты ауылына бейнебақылау камераларын орнатуға – 3 200 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.

5) на установку камер видеонаблюдения в селе Жымпиты – 3 200 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.