Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №42-2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қыркүйектегі № 51-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 қыркүйекте № 6377 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 57-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.01.2021 № 57-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 42-2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5928 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 121 711 мың теңге:
салықтық түсімдер – 374 404 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 388 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47 054 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 683 865 мың теңге;
2) шығындар – 9 324 922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119 988 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 164 186 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 323 199 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 323 199 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 306 711 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 686 мың теңге.";
6-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 3 951 567 мың теңге, оның ішінде:";
мынадай мазмұндағы жиырма сегізінші абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Таскалинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года №42-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 сентября 2020 года № 51-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 сентября 2020 года № 6377. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 января 2021 года № 57-5
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.01.2021 № 57-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года №42-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5928, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 121 711 тысяч тенге:
налоговые поступления – 374 404 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16 388 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 47 054 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 683 865 тысяч тенге;
2) затраты – 9 324 922 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119 988 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 164 186 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 323 199 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 323 199 тысяч тенге:
поступление займов – 1 306 711 тысяч тенге;
погашение займов – 44 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 686 тысяч тенге.";
в пункте 6:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 3 951 567 тысяч тенге, в том числе на:";
дополнить абзацем двадцать восьмым следующего содержания:

"Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 43 050 мың теңге;";
6-тармақта:
2) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 1 583 322 мың теңге, оның ішінде:";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 9 446 мың теңге;";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 9 574 мың теңге;";
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Мәметова көшесінде жарықтандыруды қайта құруға -13 343 мың теңге;";
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Шамов көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 9 028 мың теңге;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Абай көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 19 604 мың теңге;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Скоробогатов көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 18 815 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Сапаров көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 16 161 мың теңге;";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Жаксыгулов көшесінде жарықтандыруды қайта құруға – 17 858 мың теңге;";
он жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылындағы ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеуге – 84 388 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 1 563 мың теңге;";
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 834 мың теңге;";
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 278 мың теңге;".
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне республиқалық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 15 575 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.";
8-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8-1. Аудандық бюджеттен Тасқала ауданының ауылдық окрігтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы транфеттердің көлемі жалпы сомасы 19 199 мың теңге болып белгіленсін.
Осы трансферттердегі сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 43 050 тысяч тенге;";
в пункте 6:
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета – 1 583 322 тысячи тенге, в том числе на:";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 9 446 тысяч тенге;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 9 574 тысячи тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"реконструкция уличного освещения по улице Маметовой в селе Таскала – 13 343 тысячи тенге;";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"реконструкция уличного освещения по улице Шамова в селе Таскала – 9 028 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"реконструкция уличного освещения по улице Абая в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 19 604 тысячи тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"реконструкция уличного освещения по улице Скоробогатова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 18 815 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"реконструкция уличного освещения по улице Сапарова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 16 161 тысяча тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"реконструкция уличного освещения по улице Жаксыгулова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 17 858 тысяч тенге;";
абзац семнадцатый изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт здания сельского дома культуры села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 84 388 тысяч тенге;";
дополнить абзацами двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"обеспечение школ района широкополосным интернетом и на увеличение скорости – 1 563 тысячи тенге;";
"проект "Первое рабочее место" – 834 тысячи тенге;";
"проект "Договор поколений" – 278 тысяч тенге;".
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов Таскалинского района, выделяемые за счет средств республиканского бюджета в общей сумме 15 575 тысяч тенге.";
пункт 8-1 изложить в следующей редакции:
"8-1. Установить размеры целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов Таскалинского района в общей сумме 19 199 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

46 550
1
Ауыл шаруашылығы
2 543
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2 543
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 616
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
927
6
Жер қатынастары
16 719
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 719
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 719
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
27 288
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 288
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 288
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 327
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 327
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35 327
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 042
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
21 285
12
Көлiк және коммуникация
331 913
1
Автомобиль көлiгi
324 913
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
324 913
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
53 981
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
270 932
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
7 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

46 550
1
Сельское хозяйство
2 543
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
2 543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
1 616
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
0
006
Организация санитарного убоя больных животных
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
927
6
Земельные отношения
16 719
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 719
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 719
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
27 288
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 288
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 288
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 327
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 327
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35 327
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 042
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
21 285
12
Транспорт и коммуникации
331 913
1
Автомобильный транспорт
324 913
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
324 913
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
53 981
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
270 932
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
7 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)