2021-2023 жылдарға арналған Тасқала ауданы Шежін ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 56-9 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 6671 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Шежін ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 466 мың теңге:
салықтық түсімдер – 852 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 237 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 47 377 мың теңге;
2) шығындар – 50 625 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 159 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 159 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 159 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 16-7 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 3 172 мың теңге, оның ішінде:
факторлық-балдық шкаласына негізделген мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстар – 3 172 мың теңге.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 28.07.2021 № 11-9 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 13-10 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-2). Аудандық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер – 1 508 мың теңге, оның ішінде:
ішкі байланыс жылдамдығын арттыру – 890 мың теңге;
көшеттер мен жасыл желектерді суару – 618 мың теңге.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 28.07.2021 № 11-9 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Чижинского сельского округа Таскалинского района на 2021-2023 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 56-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2020 года № 6671.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чижинского сельского округа Таскалинского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 466 тысяч тенге:
налоговые поступления – 852 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 237 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 47 377 тысяч тенге;
2) затраты – 50 625 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 159 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 159 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 159 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2021 № 16-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Целевые трансферты из областного бюджета – 3 172 тысячи тенге, в том числе на:
расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанной на факторно-бальной шкале –3 172 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2021 № 11-9 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.11.2021 № 13-10 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-2). Целевые текущие трансферты из районного бюджета – 1 508 тысяч тенге, в том числе на:
увеличение скорости внутренней связи – 890 тысяч тенге;
полив саженцев и зеленых насаждений – 618 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2021 № 11-9 (вводится в действие с 01.01.2021).

2. 2021 жылға арналған Тасқала ауданының Шежін ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі,Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №55-2 "2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6601 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2021 жылға арналған Тасқала ауданының Шежін ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімдері жалпы сомасы 43 486 мың теңге ескерілсін.

2. Поступления в бюджет Чижинского сельского округа Таскалинского района на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Таскалинского районного маслихата №55-2 от 23 декабря 2020 года "О районном бюджете на 2021 – 2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6601).
3. Учесть в бюджете Чижинского сельского округа Таскалинского района на 2021 год поступление субвенции передаваемой из районного бюджета в общей сумме 43 486 тысяч тенге.

4. Жергілікті атқарушы органға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде белгіленген тәртіппен пайдаланылады.
5. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес процент жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
5. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.