2021-2023 жылдарға арналған Тасқала ауданы Ақтау ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 56-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 6679 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Тасқала ауданы Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 230 мың теңге:
салықтық түсімдер – 493 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 42 737 мың теңге;
2) шығындар – 43 833 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -603 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 603 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 603 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 16-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
1.1. Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 4 690 мың тенге, оның ішінде:
факторлық-балдық шкаласына негізделген мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстар –4 690 мың теңге.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 28.07.2021 № 11-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 16-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-2). Аудандық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер - 6 803 мың теңге, оның ішінде:
ішкі байланыс жылдамдығын арттыру – 250 мың теңге;
қызметтік автокөлік сатып алу - 6 553 мың теңге.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 28.07.2021 № 11-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Актауского сельского округа Таскалинского района на 2021-2023 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 56-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2020 года № 6679.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 230 тысяч тенге:
налоговые поступления – 493 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 737 тысяч тенге;
2) затраты – 43 833 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -603 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 603 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 603 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2021 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Целевые трансферты из областного бюджета – 4 690 тысяч тенге, в том числе на:
расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанной на факторно-бальной шкале – 4 690 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2021 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2021 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-2). Целевые текущие трансферты из районного бюджета – 6 803 тысячи тенге, в том числе на:
увеличение скорости внутренней связи – 250 тысяч тенге;
приобретение служебного автомобиля – 6 553 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2021 № 11-1 (вводится в действие с 01.01.2021).

2. 2021 жылға арналған Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №55-2 "2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6601 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2021 жылға арналған Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімдері жалпы сомасы 32 494 мың теңге ескерілсін.

2. Поступления в бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Таскалинского районного маслихата №55-2 от 23 декабря 2020 года "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6601).
3. Учесть в бюджете Актауского сельского округа Таскалинского района на 2021 год поступление субвенции передаваемой из районного бюджета в общей сумме 32 494 тысячи тенге.

4. Жергілікті атқарушы органға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде белгіленген тәртіппен пайдаланылады.
5. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес процент жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
5. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.